Greece Tenders - 31 August 2026

35 tenders published in Greece on 31 August 2026.

Tender Impulse is your trusted global tender website and tender aggregator, offering access to tens of thousands of tenders from over 190 countries. On this page, explore all government tenders, business tenders, and e-tenders published in Greece on 31 August 2026, across industries like Infrastructure and construction, Oil and Gas, IT-Software, Healthcare & Medical, Education & Training, Defence.

Why Choose Tender Impulse for Greece?

  • Access a curated list of tender notices from official sources, including ministries, PSUs, and local procurement authorities.
  • Daily updates of world tenders covering Greece and beyond.
  • Tailored listings for sectors like Infrastructure and construction, Oil and Gas, IT-Software, Healthcare & Medical, Education & Training, Defence, including projects in EPC, defence, and infrastructure.
  • Easy filters to sort tenders by publish date, keywords, CPV codes, or authority name.

Get Started with Full Access

With a simple free live demo, gain access to tender details, bidding documents, authority contacts, and real-time updates from Greece.

14590901 «Ηχητική και φωτιστική κάλυψη εκδηλώσεων Δήμου Δράμας από 4 Δεκεμβρίου 2026 έως 31 Δεκεμβρίου 2027» Deadline01 Oct 2026 14591201 Προμήθεια και εγκατάσταση καθισμάτων Deadline29 Sep 2026 14591387 Διαγωνισμός Προμήθειας υγρών καυσίμων (βενζίνης αμόλυβδης, πετρελαίου κίνησης, πετρελαίου θέρμαν Deadline28 Sep 2026 14591451 ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΥ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΤΗΣ Π.Ε. ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2026 - 2027 Deadline28 Sep 2026 14591571 «Παροχή υπηρεσιών εξειδικευμένης νομικής υποστήριξης για την κάλυψη των αναγκών Διευθύνσεων της Deadline28 Sep 2026 14591583 Ανάθεση της παροχής υπηρεσιών υλοποίησης των ταξιδίων εξοικείωσης που διοργανώνει ο ΕΟΤ για χρον� Deadline26 Nov 2026 14591676 Παροχή υπηρεσιών προστασίας της διανοητικής ιδιοκτησίας και εμπορικής αξιοποίησης των τεχνολογι Deadline02 Oct 2026 14591846 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠ Deadline30 Sep 2026 14591884 ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ-ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΚΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΑΦΑΛΑΤΩΣΗΣ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ 600 Κ� Deadline05 Oct 2026 14591889 Προμήθεια εξοπλισμού Πολιτικής Προστασίας τοπικής κλίμακας στο Δήμο Αγίου Ευστρατίου Deadline05 Oct 2026 14591945 ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΤΑΦΩΝ - ΕΚΤΑΦΩΝ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΑ "ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ" ΚΑΙ "ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ" ΓΙΑ ΔΥΟ ΕΤ� Deadline02 Oct 2026 14591984 «Προμήθεια ενός (1) απορριμματοφόρου οχήματος τύπου πρέσας χωρητικότητας 16κμ με γερανό οροφής υπό� Deadline05 Oct 2026 14592118 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ Δ. ΛΗΜΝΟΥ Deadline05 Oct 2026 14592128 Procurement of watercraft for the Ministry of Citizen Protection Deadline06 Oct 2026 14592180 Αναβάθμιση Υποδομής Πληροφοριακού Κέντρου και Υποδομών Κεντρικής Υπηρεσίας ΜΟΔ Α.Ε. & Ειδικών Υπη� Deadline18 Sep 2026 14592241 3/2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ Deadline28 Sep 2026 14592303 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜ Deadline02 Oct 2026 14592410 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΚΑΥΣΙΜΑ 2026 Deadline18 Sep 2026 14592433 ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΡΕΜΑΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (2026-2028) Deadline02 Oct 2026 14592658 Ε-905 Deadline12 Oct 2026 14592674 ΕΡΓΟ : «ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2027-2028» ΥΠΟΕΡΓΟ 2 : «ΚΟΠΗ ΧΟΡΤΩΝ � Deadline20 Oct 2026 14592814 Παροχή υπηρεσιών διαχείρισης αποθηκών ΙΤΥΕ-‘ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ’ Deadline29 Nov 2026 14592932 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 30418/2026 Deadline02 Oct 2026 14592933 Δ.21/2025 (Επαναληπτικός) Deadline23 Sep 2026 14594655 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΩΡΛ ΚΑΙ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΗΣ Deadline12 Oct 2026 14604195 ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΠΟΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΡΥΜΟΤΟΜΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ ΟΙΚΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΠΟΡΟ� Deadline10 Sep 2026 14605611 ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΑΡ. ΔΙΑΚ. 32/2026 Deadline29 Sep 2026 14605624 Προμήθεια τροφίμων για την κάλυψη των αναγκών σίτισης των παιδιών του Βρεφονηπιακού Σταθμού Πάτρ� Deadline05 Oct 2026 14605647 «Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού του Νοσοκομείου Θείας Πρόνοιας «Η ΠΑΜΜΑΚΑΡΙΣΤΟΣ» Deadline07 Oct 2026 14605820 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ¨"ΣΤΕΦΑΝΙΑΙΩΝ ΕΝΔΟΠΡΟΘΕΣΕΩΝ¨" Deadline12 Oct 2026 14605887 Προμήθεια κι εγκατάσταση Γενικών Πινάκων Διανομής Χαμηλής Τάσης (Γ.Π.Δ.Χ.Τ.) σε κτίρια των Σχολών το Deadline30 Sep 2026 14605922 Προμήθεια ασθενοφόρων οχημάτων για το ΕΚΑΒ Αλεξανδρούπολης και το ΕΚΑΒ Καβάλας Deadline06 Oct 2026 14606907 Ανοικτός Δημόσιος Διαγωνισμός για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων � Deadline01 Oct 2026 14606935 Παροχή Υπηρεσιών Καθαρισμού Κτιρίων, Συντήρησης Πρασίνου και Απεντόμωσης - Μυοκτονίας Deadline05 Oct 2026 14609795 Δράσεις ενημέρωσης – ευαισθητοποίησης Β’ ΦΑΣΗ Deadline19 Oct 2026
API Integration — seamlessly integrate global tender data into your systems
AI-Powered Tender Intelligence for smarter bidding decisions
Publish Your Tenders — reach a global network of suppliers
Source Tenders Faster — discover verified tenders from across the globe
Chat with us