Greece Tenders - 4 September 2026

55 tenders published in Greece on 4 September 2026.

Tender Impulse is your trusted global tender website and tender aggregator, offering access to tens of thousands of tenders from over 190 countries. On this page, explore all government tenders, business tenders, and e-tenders published in Greece on 4 September 2026, across industries like Defence, Oil and Gas, Education & Training, Healthcare & Medical, Infrastructure and construction, IT-Software, Management Consultancy.

Why Choose Tender Impulse for Greece?

  • Access a curated list of tender notices from official sources, including ministries, PSUs, and local procurement authorities.
  • Daily updates of world tenders covering Greece and beyond.
  • Tailored listings for sectors like Defence, Oil and Gas, Education & Training, Healthcare & Medical, Infrastructure and construction, IT-Software, Management Consultancy, including projects in EPC, defence, and infrastructure.
  • Easy filters to sort tenders by publish date, keywords, CPV codes, or authority name.

Get Started with Full Access

With a simple free live demo, gain access to tender details, bidding documents, authority contacts, and real-time updates from Greece.

14669793 Προμήθεια ενός (1) Πυροσβεστικού Σαρώθρου Deadline07 Oct 2026 14669843 Μηχανισμός Υποστήριξης για την αποτελεσματική υλοποίηση για τα Έργα α) Έξυπνες Γέφυρες Περιφερει� Deadline02 Dec 2026 14669845 Εξασφάλιση βατότητας Εθνικού και Επαρχιακού οδικού δικτύου Π.Ε. Ευρυτανίας από χιονοπτώσεις και λ Deadline05 Oct 2026 14669849 ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2026-2027 ΣΤΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ ΠΕΜΣ Deadline08 Oct 2026 14669915 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ Deadline05 Oct 2026 14670048 Προμήθεια του είδους «ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΤΕΣΤ» με ταυτόχρονη παραχώρηση συνοδού εξοπλι Deadline12 Oct 2026 14670058 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΤΟΙΜΩΝ ΓΕΥΜΑΤΩΝ ΣΙΤΙΣΗΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΤΩΝ 2026-2027, Deadline13 Oct 2026 14670084 INFORMATION SYSTEM FOR WATERSHED DEFINITION Deadline02 Dec 2026 14670117 Παροχή Υπηρεσιών Διαχειριστικής, Επιχειρησιακής και Τεχνολογικής Υποστήριξης για τα Έργα Ψηφιοπ� Deadline02 Dec 2026 14670151 112-2026 ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΑ ΥΛΙΚΑ Deadline14 Oct 2026 14670152 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΒΙΟΠΡΟΣΘΕΤΙΚΩΝ ΑΟΡΤΙΚΩΝ ΒΑΛΒΙΔΩΝ Deadline12 Oct 2026 14670157 Ανοικτού Δημόσιου Διαγωνισμού για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων � Deadline07 Oct 2026 14670240 Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος προς Χρηματοπιστωτικούς Οργανισμούς για το Ταμείο Εγγυοδοσία� Deadline02 Dec 2026 14670286 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΧΑΡΩΝ Deadline05 Oct 2026 14670302 Δράσεις για τον ψηφιακό μετασχηματισμό του Δήμου Φαιστού Deadline09 Oct 2026 14670327 Procurement:1. SIEM/SOAR System Software License,2. Renewal of the Maintenance and Support Program (Software Assurance - SA) and 3. Renewal and Extension of Support Licenses (Firmw Deadline02 Oct 2026 14670373 Δράσεις Κατάρτισης και Πιστοποίησης Εργαζομένων Deadline07 Sep 2026 14670433 ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ-ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΚΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΜΟΝΑΔΩΝ ΑΦΑΛΑΤΩΣΗΣ ΔΥΝΑΜ. 600 & 220 Κ.Μ. ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙ Deadline09 Oct 2026 14670503 Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε σχολικές μονάδες της Περιφέρειας Κρήτης Deadline06 Oct 2026 14670571 Διακήρυξη 05_2024 Deadline02 Dec 2026 14670696 ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΕΘΝΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΥΡΜΩΝ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚ Deadline19 Oct 2026 14670716 "Digital upgrade of the OSDDY DD" Subproject 1 of the Act entitled "Digital upgrade of the OSDDY DD Deadline03 Dec 2026 14670769 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΩΔΕΙΟΥ Deadline15 Oct 2026 14670781 21/ΤΑ/2026 ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ Deadline15 Oct 2026 14670798 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ & ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ, ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡ Deadline09 Oct 2026 14670819 Διακήρυξης Ηλεκτρονικού Διεθνούς Διαγωνισμού, με Ανοικτή Διαδικασία μέσω ΕΣΗΔΗΣ, Προμήθειας Εξοπ Deadline07 Oct 2026 14670827 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΕΣΗ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΞΥΠΝΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΨΗΦΙ Deadline08 Oct 2026 14670877 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ Deadline05 Oct 2026 14670925 Προμήθεια Λεωφορείων για τις ανάγκες των Δομών της Δ/νσης Προσχολικής Αγωγής, Προγραμμάτων Παιδιο Deadline12 Oct 2026 14674334 προμήθεια «Εξοπλισμού Τμήματος Επειγόντων και Τακτικών Ιατρείων του Νοσοκομείου Κορίνθου» Deadline08 Oct 2026 14676281 «ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ, ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕ� Deadline02 Dec 2026 14676334 Αναβάθμιση Υποδομών Ασφάλειας των 10 μεγαλύτερων σιδηροδρομικών Σηράγγων του Ο.Σ.Ε με χρήση έξυπνω Deadline02 Dec 2026 14676340 22/2025 ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΔΙΕΘΝΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΕΙΔΩΝ ΙΜΑΤΙΣΜΟΥ Deadline12 Oct 2026 14676709 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ Deadline08 Oct 2026 14676799 Δ8497 Deadline25 Sep 2026 14676919 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ, ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ-ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ & ΜΗΧ/ΤΩΝ ΕΡΓΟΥ 2026-2 Deadline23 Oct 2026 14677073 (ΑΔ 104/2026/424 ΓΣΝΕ, ΕΣΗΔΗΣ:519143) ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ ΕΑΑΜ & ΜΕΑ Deadline09 Oct 2026 14677103 Provision of Building Security Services for the needs of the General Hospital "G. Papanikolaou" Deadline16 Oct 2026 14677104 Προμήθεια Συγκροτημάτων Μεταλλοενδεδυμένων Πινάκων Διανομής 20 (24) kV Deadline14 Sep 2026 14677126 Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε σχολικές μονάδες της Περιφέρειας Αττικής Deadline07 Oct 2026 14677192 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ, ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΤΑΤ� Deadline03 Dec 2026 14677303 «Προμήθεια ειδών τροφίμων για τη λειτουργία των δομών του Δήμου Χίου» Deadline03 Dec 2026 14677484 Παροχή Υπηρεσιών συμβούλων για αξιοποίηση καινοτομιών και ΔΙ και Υπηρεσιών συμβούλων για επιχειρ Deadline06 Oct 2026 14677528 ΣΙΤΙΣΗ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΛΑΜΙΑΣ Deadline29 Oct 2026 14689156 Διακήρυξη 49/2026 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΠΙΠΛΩΣΗΣ (ΕΣΠΑ)- ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ Deadline14 Oct 2026 14689175 «Εργασίες καθαρισμού και αποψίλωσης κοινόχρηστων χώρων και οικοπεδικών εκτάσεων για λόγους πυρο� Deadline03 Dec 2026 14689273 E-925 Deadline12 Oct 2026 14689305 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 31/2026«Παροχή υπηρεσιών συντήρησης με ανταλλακτικά Ι) του Αξονικού Τομογράφου Deadline06 Oct 2026 14689544 ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ Deadline14 Oct 2026 14689641 ΔΙΑΚ. 1/26 Deadline05 Oct 2026 14689685 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΤΟΙΜΩΝ ΓΕΥΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΙΤΙΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΡΟΔΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑ Deadline09 Oct 2026 14689700 Διακήρυξη 06/2026 Deadline09 Oct 2026 14689703 ΔΡΑΣΕΙΣ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ Deadline03 Dec 2026 14689901 «Παροχή υπηρεσιών φύλαξης και ασφάλειας των κτιρίων όπου στεγάζονται υπηρεσίες του Υπουργείου Δι Deadline09 Oct 2026 14690017 ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΛΑΜΙΑΣ Deadline05 Nov 2026
API Integration — seamlessly integrate global tender data into your systems
AI-Powered Tender Intelligence for smarter bidding decisions
Publish Your Tenders — reach a global network of suppliers
Source Tenders Faster — discover verified tenders from across the globe
Chat with us