Moldova Tenders - 27 August 2026

93 tenders published in Moldova on 27 August 2026.

Tender Impulse is your trusted global tender website and tender aggregator, offering access to tens of thousands of tenders from over 190 countries. On this page, explore all government tenders, business tenders, and e-tenders published in Moldova on 27 August 2026, across industries like Infrastructure and construction, Management Consultancy, IT-Software, Food & Beverages, Transportation & Mobility, Healthcare & Medical, Government & Community Services, Laboratory & Scientific Instruments, Furniture & Furnishings, Real Estate, Repair, Maintenance & Installation, Education & Training, Energy, Environment & Waste Management, Textiles, Clothing & Leather, Defence, Electrical Equipment & Lighting, Adhesive & Labels, Industrial Machinery & Equipment, Park Management, Banking, Financial & Insurance.

Why Choose Tender Impulse for Moldova?

  • Access a curated list of tender notices from official sources, including ministries, PSUs, and local procurement authorities.
  • Daily updates of world tenders covering Moldova and beyond.
  • Tailored listings for sectors like Infrastructure and construction, Management Consultancy, IT-Software, Food & Beverages, Transportation & Mobility, Healthcare & Medical, Government & Community Services, Laboratory & Scientific Instruments, Furniture & Furnishings, Real Estate, Repair, Maintenance & Installation, Education & Training, Energy, Environment & Waste Management, Textiles, Clothing & Leather, Defence, Electrical Equipment & Lighting, Adhesive & Labels, Industrial Machinery & Equipment, Park Management, Banking, Financial & Insurance, including projects in EPC, defence, and infrastructure.
  • Easy filters to sort tenders by publish date, keywords, CPV codes, or authority name.

Get Started with Full Access

With a simple free live demo, gain access to tender details, bidding documents, authority contacts, and real-time updates from Moldova.

14556395 Autospecială cu platformă și macara Deadline31 Aug 2026 14556551 Cărbune de marca AM ( antracit 13 - 25 mm)- repetat Deadline24 Nov 2026 14557166 Administrative services for issuing certificates, permits and authorizations (including connections to public utility networks, urban planning certificates, phytosanitary certifica Deadline25 Sep 2026 14557188 Semnatura electronică Deadline25 Sep 2026 14558362 ,,Amenajarea str.I.Creanga in beton in c. Tartaul de salcie.’’ Deadline25 Sep 2026 14559896 PRODUSE ALIMENTARE Deadline25 Sep 2026 14559897 Diverse produse alimentare Deadline25 Sep 2026 14559898 Servicii de transport Deadline25 Sep 2026 14559899 Servicii de elaborare a documentației de proiect și deviz pentru construcția noului sediu al Judecătoriei Cahul și Curtea de Apel Sud Deadline25 Sep 2026 14559900 Produse alimentare Deadline25 Sep 2026 14559901 În scopul atribuirii contractelor subsecvente (pentru anul 2026) ca urmare a acordului-cadru nr. ocds-b3wdp1-MD-1717761521700 din 15.08.2024 încheiat prin procedura de achiziție Deadline25 Sep 2026 14559902 materiale de constructie Deadline25 Sep 2026 14559904 Produse alimentare pentru lunile septembrie-decembrie 2026, s. Slobozia Mare, r. Cahul Deadline25 Sep 2026 14559905 Servicii de reparație și întreținere a automobilelor Deadline25 Sep 2026 14559906 Sapun lichid 5 l Deadline25 Sep 2026 14559907 testare autobuzelor Deadline25 Sep 2026 14559908 spalarea lenjeriei Deadline25 Sep 2026 14559909 Капитальный ремонт зала бокса с к.к. 960120.187.01, расположенного в мун.Комрат, ул.Ленина, 19 Deadline25 Sep 2026 14559910 Procurarea a 10 binocluri statice pentru observarea păsărilor în cadrul proiectului GREETS Deadline25 Sep 2026 14559911 Serviciilor de Construcție stand Prowein Shanghai 2026 Deadline25 Sep 2026 14559912 Accesorii de mobilier Deadline25 Sep 2026 14559913 Produse alimentare Deadline25 Sep 2026 14559915 Eliberarea extrasului din registrul bunurilor imobile, pe suport de hârtie Deadline25 Sep 2026 14559917 Vopsele, lacuri si masticuri Deadline25 Sep 2026 14559918 lucrărilor de reparație capitală a Bibliotecii Publice din satul Hansca, raionul Ialoveni – procedură repetată, cu documentația actualizată Deadline25 Sep 2026 14559919 закупка продуктов питания на 2 семестр 2026 года Deadline25 Sep 2026 14559920 spalarea lenjeriei Deadline25 Sep 2026 14559921 Servicii de elaborare a documentației de proiect și deviz (repetat nr. 3) Deadline25 Sep 2026 14559922 felinar stradal 50w Deadline25 Sep 2026 14559923 deservirea tehnica ECC Deadline25 Sep 2026 14559924 Reparația curentă a grupei Creșă la IET Zaim, raionul Căușeni Deadline25 Sep 2026 14559926 reparatia drumurilor Deadline25 Sep 2026 14559927 Ремонтные работы в детском саду № 5, в группе "Гномики" мун. Чадыр Лунга Deadline25 Sep 2026 14559928 Cărbune AM Deadline25 Sep 2026 14559929 Lucrări de amenajare și securizare a zonei de gestionare a deșeurilor din s. Sofia, r-nul Drochia Deadline25 Sep 2026 14559930 Apa cristalina Deadline25 Sep 2026 14559931 apa potabila, canalizare Deadline25 Sep 2026 14559932 Ремонтные работы в группе "Жемчужина" детского сада № 4 мун. Чадыр-Лунга Deadline25 Sep 2026 14559933 consumul energiei electrice Deadline25 Sep 2026 14559935 Servicii de elaborare a documentației de proiect și deviz (repetat nr. 2) Deadline25 Sep 2026 14559936 Construcția scenei metalice în s.Țarigrad, r-nul Drochia Deadline25 Sep 2026 14559938 Apa cristalina Deadline25 Sep 2026 14559939 INVITAŢIE DE PARTICIPARE LA REOFERTARE privind Achiziționarea Testelor Rapide Antigen Covid-19 (subsecvent 4) Deadline25 Sep 2026 14559940 Serviii de deservire tehnică a rețelei electrice din cadrul PIF Sculeni (pentru generator) Deadline25 Sep 2026 14559941 Canalizare-Apa Deadline25 Sep 2026 14559943 Achiziționarea serviciilor de organizare a concertului ,,Hramul satelor Sîrma și Sarata Răzești”. Deadline25 Sep 2026 14559995 Gard de protecție Deadline25 Sep 2026 14560007 Achiziționarea autoturisme Deadline25 Sep 2026 14560008 Piese si accesorii p/u vehicule Deadline25 Sep 2026 14560009 Lucrări de amenajare a aleii pietonale din centrul s. Sofia - zоnа de odihnă și agrement Deadline25 Sep 2026 14560010 Antifriz k2 5l Deadline25 Sep 2026 14560011 echipament de protectie Deadline25 Sep 2026 14560012 Fir neylon 3,5 mm*15m Deadline25 Sep 2026 14560013 Ulei TECHNOWORKER Deadline25 Sep 2026 14560014 Lama segment 18 mm/10 buc Deadline25 Sep 2026 14560016 Diverse produse alimentare Deadline25 Sep 2026 14560018 Sirma p/u sudat 0,8 mm 0,5 kg Deadline25 Sep 2026 14560019 Sirma p/u sudat 0,8 mm 0,5 kg Deadline25 Sep 2026 14560020 Устройство шатровой кровли Дома Культуры с.Русская Киселия Deadline25 Sep 2026 14560021 Electrozi 2,5*350/230 buc /4,5 kg Deadline25 Sep 2026 14560022 Materiale p/u instalatii de apa si canalizare Deadline25 Sep 2026 14560023 Platforme pentru colectarea deșeurilor menajere, inclusiv instalarea și amenajarea Deadline25 Sep 2026 14560024 “Achiziționarea medicamentelor necesare instituțiilor medico-sanitare publice (IMSP) și instituțiilor bugetare care prestează servicii medicale și sociale pentru anul 2026 Deadline25 Sep 2026 14560025 ACHIZI'IONAREA PRODUSELOR ALIMENTARE Deadline25 Sep 2026 14560026 Izolenta, banda adeziva Deadline25 Sep 2026 14560028 servicii de reparatii si intretinere utilaj medical Deadline25 Sep 2026 14560029 Presă hidraulică pentru balotarea sticlelor din plastic (PET), inclusiv livrarea, instalarea, punerea în funcțiune Deadline25 Sep 2026 14560030 Scule , lacate , chei , dispozitive de fixare. Deadline25 Sep 2026 14560031 ACHITIONAREA PRODUSELOR ALIMENTARE Deadline25 Sep 2026 14560032 Produse de panificație ,produse de patiserie și de cofetărie proaspete . Deadline25 Sep 2026 14560033 Lucrări de reparatii a unor portiuni de drumuri din municipiul Ungheni Deadline25 Sep 2026 14560034 Lacat suspendat din fonta 50 mm d. 9 mm Deadline25 Sep 2026 14560035 Produse alimentare Deadline25 Sep 2026 14560036 Закупка продуктов питания на 2-е полугодие 2026 г. Deadline25 Sep 2026 14560038 Accesorii de mobilier Deadline25 Sep 2026 14560039 Diverse produse alimentare, comuna Ciorescu, mun. Chișinău Deadline25 Sep 2026 14560040 Servicii de organizare și promovare a Forumului Național „AgroCunoștințe” 2026 Deadline25 Sep 2026 14560041 servicii de amenajare a gunoistii Deadline25 Sep 2026 14560042 Masini unelte Deadline25 Sep 2026 14560043 Reparații de autobuze Deadline25 Sep 2026 14560195 Piese de schimb (parbiz și garnitura pentru izolare) și servicii de deservire tehnică (instalare/montare) Deadline25 Sep 2026 14560196 Aparat de masurare a etalonului Deadline25 Sep 2026 14560197 lucrări de întreținere a iluminatului public Deadline25 Sep 2026 14560199 Miner Tefal NE858D38 Deadline25 Sep 2026 14560200 Lucrări de spălare hidropneumatică a sistemelor de încălzire Deadline25 Sep 2026 14560201 Servicii de educație medicală continuă Deadline25 Sep 2026 14560202 Lucrări de reparație a tîmplăriilor și montarea de pereți despărțitori din sticlă Deadline25 Sep 2026 14560203 Energie electrica Deadline25 Sep 2026 14560204 Transportare deseuri organizatii 7/2026 Deadline25 Sep 2026 14560205 procurarea materialelor de construcție Deadline25 Sep 2026 14560206 SERVICII ASIGURARE SI CARTE VERDE Deadline25 Sep 2026 14560207 Servicii de deservire tehnică a rețelei electrice din cadrul PIF Sculeni Deadline25 Sep 2026 14560208 Computer All-in-One monobloc (Tehnică de calcul) Deadline25 Sep 2026
API Integration — seamlessly integrate global tender data into your systems
AI-Powered Tender Intelligence for smarter bidding decisions
Publish Your Tenders — reach a global network of suppliers
Source Tenders Faster — discover verified tenders from across the globe
Chat with us