Romania Tenders - 3 September 2026

29 tenders published in Romania on 3 September 2026.

Tender Impulse is your trusted global tender website and tender aggregator, offering access to tens of thousands of tenders from over 190 countries. On this page, explore all government tenders, business tenders, and e-tenders published in Romania on 3 September 2026, across industries like Healthcare & Medical, Oil and Gas, Infrastructure and construction, Education & Training, IT-Software.

Why Choose Tender Impulse for Romania?

  • Access a curated list of tender notices from official sources, including ministries, PSUs, and local procurement authorities.
  • Daily updates of world tenders covering Romania and beyond.
  • Tailored listings for sectors like Healthcare & Medical, Oil and Gas, Infrastructure and construction, Education & Training, IT-Software, including projects in EPC, defence, and infrastructure.
  • Easy filters to sort tenders by publish date, keywords, CPV codes, or authority name.

Get Started with Full Access

With a simple free live demo, gain access to tender details, bidding documents, authority contacts, and real-time updates from Romania.

14655755 Servicii de proiectare – faza Studiu de fezabilitate a obiectivului de investitii “Aparare de mal fluviul Dunarea km 476-479, comuna Gostinu, judetul Giurgiu” Deadline07 Oct 2026 14655771 BH-CL7 – EXTINDERE CONDUCTE DE ADUCTIUNI, STATIE DE CLORINARE, REZERVOARE SI STATIE DE POMPARE - CJ BIHOR C1 Deadline01 Dec 2026 14655995 Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii “Cresterea eficientei energetice a cladirii Primariei Municipiului Oradea”, proiect finantat prin PNRR Deadline01 Dec 2026 14656014 SERVICII DE PREGATIRE MECANIZATĂ A TERENULUI ȘI A SOLULUI (Am +Fi) -DOLJ Deadline08 Oct 2026 14656097 Truse de scule si kituri de dotare pentru electricieni si autovehicule Deadline22 Sep 2026 14656117 ANALIZOR VECTORIAL DE RETEA Deadline16 Oct 2026 14656131 Creșterea eficienței energetice a blocului de locuințe nr. 2, Strada Calea Romanilor și a blocului de locuințe nr. 1, Strada Progresului Oraș Geoagiu, Județul Hunedoara, COD Deadline05 Oct 2026 14656214 Servicii de proiectare, asistență tehnică şi execuţie lucrari la obiectivul de investitii: ”Modernizare drum judetean DJ 249D: - Intersecție DJ 249A (Cristești) – Inters Deadline28 Sep 2026 14656235 Armaturi pentru retele de apa 2026 Deadline01 Dec 2026 14656244 Executia lucrarilor si a serviciilor de mentenanta a parcului pe perioada de garantie a lucrarilor in cadrul obiectivele de investitii LOT 1 – „ MODERNIZARE PARC LIBERTATII SI Deadline01 Dec 2026 14656252 Servicii de consultanță în management pentru proiectul “Consolidare și reabilitare Spital de Psihiatrie Cronici Dumbrăveni, Județul Vrancea” Deadline30 Sep 2026 14656253 Furnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie – Aparatura medicala bloc operator Politrauma Deadline07 Oct 2026 14656255 ACORD – CADRU DE PRESTARE SERVICII DE COMUNICAŢII DE CONECTARE Deadline01 Dec 2026 14656257 SERVICII DE INTRETINEREA/AMENAJAREA PARCURILOR, FINALIZATA CU INCHEIEREA UNUI ACORD CADRU PE O PERIOADA DE 3 ANI(2024-2026):LOT 1 GRADINA PUBLICA DEALUL CIUPERCA;LOT 2 PARCUL CETAT Deadline01 Dec 2026 14666529 Lucrari de MODERNIZARE, EXTINDERE SI CONSOLIDARE CLADIRE in cadrul proiectului "PLATFORMA NATIONALA PENTRU TEHNOLOGIILE SEMICONDUCTORILOR” Deadline12 Oct 2026 14666574 2018 – I – 2798 Constanța – „Bazin de înot în cazarma 2798 Constanța” Deadline02 Dec 2026 14667273 2021 – I – 326 BUZĂU - „PAVILION NOU ADMINISTRATIV/ BLOC ALIMENTAR ÎN CAZARMA 326 BUZAU” Deadline02 Dec 2026 14667279 Elaborare proiect pt autorizarea exec. lucr. (PAC/DTAC), (PT), asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada exec.lucr. si executia lucrari pt ob. de investitii: LOT 1: M Deadline02 Dec 2026 14667300 Achizitia lucrarilor de executie aferente proiectului: Renovarea moderata, modernizarea,creșterea confortului interior și a eficienței energetice : LOT 1 blocul de locuințe C41 Deadline02 Dec 2026 14667333 Servicii de consultanţă şi asistenţă tehnică pe perioada de evaluare a cererii de finanțare și de implementare a proiectului SISTEM DE MANAGEMENT INTEGRAT AL DEŞEURILOR Î Deadline21 Sep 2026 14667378 Piese pentru compresor de gaze naturale cu asistenta tehnica la montaj Deadline07 Oct 2026 14668261 Achiziționare piatră spartă și beton de ciment C16/20 Deadline16 Sep 2026 14668266 Servicii de telefonie si de transmisie de date - 2 Loturi Deadline12 Oct 2026 14668269 Servicii de arhivare manipulare, transport, depozitare si extragere documente Deadline22 Sep 2026 14668284 Servicii de mentenanta preventiva si corectiva, de asigurare a stocului de piese de schimb, pentru monitoarele fixe de control al contaminarii - CR # 41771 Deadline21 Sep 2026 14668815 Furnizare echipamente medicale în cadrul Programului național de investiții în infrastructura de sănătate, aferent țintei 377, componenta 12 – Sănătate finanțate din ca Deadline02 Dec 2026 14668833 Servicii de formare profesională pentru consolidarea competențelor în domeniul performanței fondurilor UE - cod SMIS 318850 Deadline05 Oct 2026 14668853 Proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia de lucrari pentru obiectivul de investitii „Construire camin Studentesc – Universitatea Politehnica din Bucu Deadline02 Dec 2026 14668856 2019-C/I-3523 Focșani-„Lucrări de intervenție și reparații capitale în cazarma 3523 Focșani” (execuție lucrări) Deadline02 Dec 2026
API Integration — seamlessly integrate global tender data into your systems
AI-Powered Tender Intelligence for smarter bidding decisions
Publish Your Tenders — reach a global network of suppliers
Source Tenders Faster — discover verified tenders from across the globe
Chat with us