СКЛЮЧВАНЕ НА РАМКОВО СПОРАЗУМЕНИЕ ЗА УПРАЖНЯВАНЕ НА СТРОИТЕЛЕН НАДЗОР ЗА ИЗГРАЖДАНЕ НА ЕЛЕМЕНТИ ОТ ТЕХНИЧЕСКАТА ИНФРАСТРУКТУРА В ОБЩИНА „МАРИЦА”, ОБЛАСТ ПЛОВДИВ“

Tender Summary

The ОБЩИНА МАРИЦА in Bulgaria from Europe region has released this tender for С провеждане на настоящата процедура Възложителят цели сключване на рамково споразумение с до трима изпълнители за срок до 4 години за упражняване на строителен надзор за изграждане на елементи от техническата инфраструктура в Община „Марица”, Област Пловдив. Услугите, предмет на рамковото споразумение, включват: Упражняване на строителен надзор по смисъла на чл. 168 от ЗУТ за изграждане на елементи от техническата инфраструктура в Община „Марица”, Област Пловдив. За дейностите, предмет на договора, изпълнителят следва да се съобрази с изискванията на чл.168 и сл. от ЗУТ: 1. Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на съответния строеж в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ и подзаконовите нормативни актове по прилагането му; 2. Участие в съставянето на всички изискуеми актове и протоколи по време на строителството; 3. Осигуряване на технически правоспособни физически лица от екипа му, определени за надзор на строежа по съответните проектни части, за съставянето на актовете и протоколите, регламентирани с Наредба № 3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството; 4. Осъществяване на контрол относно пълнота и правилно съставяне на актовете и протоколите по време на строителството; 5. Откриване на строителната площадка и определяне на строителната линия и ниво за строежа; 6. Съставяне, попълване, прошнуроване и номериране на страниците на Заповедна книга на строежа ; 7. Упражняване контрол по отношение законосъобразното започване на строежа. Спиране на строежа, когато се изпълнява при условията на чл. 224, ал. 1 и чл. 225, ал. 2 от ЗУТ и в нарушение на изискванията на чл. 169, ал. 1 и 3 от ЗУТ; 8. Осъществяване на контрол относно спазване на изискванията за здравословни и безопасни условия на труд в строителството; 9. Упражняване контрол по отношение недопускането на увреждане на трети лица и имоти вследствие на строителството; 10. Уведомяване на Регионалната дирекция за национален строителен контрол при наличие на нарушение на техническите правила и нормативи, в 3-дневен срок от установяване на нарушението; 11. Извършване на проверка и контрол на доставените и влагани в строежа строителни продукти, с които се осигурява изпълнението на основните изисквания към строежите, определени в приложение I на Регламент (ЕС) № 305/2011 от 9 март 2011 г. за определяне на хармонизирани условия за предлагането на пазара на строителни продукти и за отмяна на Директива 89/106/ЕИО на Съвета (ОВ, L 88/5 от 4 април 2011 г.), както следва: - механично съпротивление и устойчивост на строежа/строителните конструкции и на земната основа при натоварвания по време на строителството и при експлоатационни и сеизмични натоварвания; - безопасност в случай на пожар; - хигиена, здраве и околна среда; - достъпност и безопасност при експлоатация; - защита от шум; - икономия на енергия и топлосъхранение - енергийна ефективност; - устойчиво използване на природните ресурси. 12. Издаване на предписания и заповеди относно строежа, вписване на същите в Заповедната книга на строежа и упражняване на последващ контрол върху изпълнението им; 13. Контрол върху изпълнението на заповеди и предписания, вписани в Заповедната книга на строежа от други компетентни органи и лица; 14. Изпълнение на задълженията, произтичащи за лицето, упражняващо строителен надзор, от разпоредбите на Наредба № 1 от 16 април 2007 г. за обследване на аварии в строителството; 15. Заверка на екзекутивната документация, когато същата отговаря на изискванията на ЗУТ и изпълнените строително-монтажни работи; 16. Организиране провеждането на 72-часови проби при експлоатационни условия като част от процеса на подготовка за въвеждане в експлоатация при необходимост от такива, вкл. съставяне на комисия, подготвяне на заповед на Възложителя и подписване на Протоколи за проведени 72-часовии проба при експлоатационни условия (Приложение № 17 към Наредба № 3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството) /ако е приложимо/; 17. Осигуряване на услугите на специалисти измежду физически лица, посочени в заверения списък на екипа от правоспособните физически лица, чрез които се упражнява дейността – неразделна част от издаденото на Изпълнителя удостоверение за упражняване на дейностите по чл. 166, ал. 1, т. 1 съгласно чл.166 ал. 2 от ЗУТ, а при необходимост – и услугите на други специалисти; 18. Контрол върху геодезическото заснемане на обекта от Изпълнителя по Договора за строителство (проектиране, строителство и упражняване на авторски надзор), изготвяне на документация за издаване на Удостоверението по чл. 54а от ЗКИР и чл. 175 от ЗУТ: 19. Упражняване на контрол на Изпълнителя по Договор за строителство за опазване на геодезичните знаци /осови камъни, репери, Работна геодезическа основа /РГО/, и др./. Ако е неизбежно премахването на геодезичен знак, следа да извърши прецизен репераж. Преди премахването на знака Изпълнителят следва се уведоми Възложителя и да възстанови унищожените точки от РГО. 20. Изготвяне на необходимата документация за издаване на Удостоверение от службата по геодезия, картография и кадастър, че е изпълнено задължението по чл. 54а, ал. 2 от Закона за кадастъра и имотния регистър за обекта, съгласно разпоредбите на Наредба № РД-02-20-5 от 15 декември 2016 г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри 21. Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ 22. Изготвяне на Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали. 23. Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве. Пълно описание на предмета на поръчката се съдържа в Техническата спецификация-приложение към документацията за участие в процедурата. with tender notice no. 596680-2026 published on 31 Aug 2026. The tender is due to expire on 05 Oct 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Construction supervision services. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14592488.

Tender Details

Tender NoticeTI Ref: 14592488
Tender Notice No
596680-2026
Tender Organisation
ОБЩИНА МАРИЦА
Tender Service
Worldwide
Tender Region
Tender Project Location
Tender CPV
71520000 : Construction supervision services
Tender Source
TED Europa
Estimated Budget
250,000
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
05 Oct 2026 34 days left
Tender Description
С провеждане на настоящата процедура Възложителят цели сключване на рамково споразумение с до трима изпълнители за срок до 4 години за упражняване на строителен надзор за изграждане на елементи от техническата инфраструктура в Община „Марица”, Област Пловдив. Услугите, предмет на рамковото споразумение, включват: Упражняване на строителен надзор по смисъла на чл. 168 от ЗУТ за изграждане на елементи от техническата инфраструктура в Община „Марица”, Област Пловдив. За дейностите, предмет на договора, изпълнителят следва да се съобрази с изискванията на чл.168 и сл. от ЗУТ: 1. Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на съответния строеж в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ и подзаконовите нормативни актове по прилагането му; 2. Участие в съставянето на всички изискуеми актове и протоколи по време на строителството; 3. Осигуряване на технически правоспособни физически лица от екипа му, определени за надзор на строежа по съответните проектни части, за съставянето на актовете и протоколите, регламентирани с Наредба № 3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството; 4. Осъществяване на контрол относно пълнота и правилно съставяне на актовете и протоколите по време на строителството; 5. Откриване на строителната площадка и определяне на строителната линия и ниво за строежа; 6. Съставяне, попълване, прошнуроване и номериране на страниците на Заповедна книга на строежа ; 7. Упражняване контрол по отношение законосъобразното започване на строежа. Спиране на строежа, когато се изпълнява при условията на чл. 224, ал. 1 и чл. 225, ал. 2 от ЗУТ и в нарушение на изискванията на чл. 169, ал. 1 и 3 от ЗУТ; 8. Осъществяване на контрол относно спазване на изискванията за здравословни и безопасни условия на труд в строителството; 9. Упражняване контрол по отношение недопускането на увреждане на трети лица и имоти вследствие на строителството; 10. Уведомяване на Регионалната дирекция за национален строителен контрол при наличие на нарушение на техническите правила и нормативи, в 3-дневен срок от установяване на нарушението; 11. Извършване на проверка и контрол на доставените и влагани в строежа строителни продукти, с които се осигурява изпълнението на основните изисквания към строежите, определени в приложение I на Регламент (ЕС) № 305/2011 от 9 март 2011 г. за определяне на хармонизирани условия за предлагането на пазара на строителни продукти и за отмяна на Директива 89/106/ЕИО на Съвета (ОВ, L 88/5 от 4 април 2011 г.), както следва: - механично съпротивление и устойчивост на строежа/строителните конструкции и на земната основа при натоварвания по време на строителството и при експлоатационни и сеизмични натоварвания; - безопасност в случай на пожар; - хигиена, здраве и околна среда; - достъпност и безопасност при експлоатация; - защита от шум; - икономия на енергия и топлосъхранение - енергийна ефективност; - устойчиво използване на природните ресурси. 12. Издаване на предписания и заповеди относно строежа, вписване на същите в Заповедната книга на строежа и упражняване на последващ контрол върху изпълнението им; 13. Контрол върху изпълнението на заповеди и предписания, вписани в Заповедната книга на строежа от други компетентни органи и лица; 14. Изпълнение на задълженията, произтичащи за лицето, упражняващо строителен надзор, от разпоредбите на Наредба № 1 от 16 април 2007 г. за обследване на аварии в строителството; 15. Заверка на екзекутивната документация, когато същата отговаря на изискванията на ЗУТ и изпълнените строително-монтажни работи; 16. Организиране провеждането на 72-часови проби при експлоатационни условия като част от процеса на подготовка за въвеждане в експлоатация при необходимост от такива, вкл. съставяне на комисия, подготвяне на заповед на Възложителя и подписване на Протоколи за проведени 72-часовии проба при експлоатационни условия (Приложение № 17 към Наредба № 3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството) /ако е приложимо/; 17. Осигуряване на услугите на специалисти измежду физически лица, посочени в заверения списък на екипа от правоспособните физически лица, чрез които се упражнява дейността – неразделна част от издаденото на Изпълнителя удостоверение за упражняване на дейностите по чл. 166, ал. 1, т. 1 съгласно чл.166 ал. 2 от ЗУТ, а при необходимост – и услугите на други специалисти; 18. Контрол върху геодезическото заснемане на обекта от Изпълнителя по Договора за строителство (проектиране, строителство и упражняване на авторски надзор), изготвяне на документация за издаване на Удостоверението по чл. 54а от ЗКИР и чл. 175 от ЗУТ: 19. Упражняване на контрол на Изпълнителя по Договор за строителство за опазване на геодезичните знаци /осови камъни, репери, Работна геодезическа основа /РГО/, и др./. Ако е неизбежно премахването на геодезичен знак, следа да извърши прецизен репераж. Преди премахването на знака Изпълнителят следва се уведоми Възложителя и да възстанови унищожените точки от РГО. 20. Изготвяне на необходимата документация за издаване на Удостоверение от службата по геодезия, картография и кадастър, че е изпълнено задължението по чл. 54а, ал. 2 от Закона за кадастъра и имотния регистър за обекта, съгласно разпоредбите на Наредба № РД-02-20-5 от 15 декември 2016 г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри 21. Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ 22. Изготвяне на Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали. 23. Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве. Пълно описание на предмета на поръчката се съдържа в Техническата спецификация-приложение към документацията за участие в процедурата.
Tender Bidding Type