„Доставка на лицензи за поддръжка и права на ползване за софтуерни продукти и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници““

Tender Summary

The АГЕНЦИЯ in Bulgaria from Europe region has released this tender for Предмет на възлагане с настоящата поръчка е: „Доставка на лицензи за поддръжка и права на ползване за софтуерни продукти и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници““. Предметът на обществената поръчка е обособен в следните обособени позиции: Обособена позиция № 1 с предмет: „Доставка на лицензи, инсталиране и конфигуриране на система за корпоративна електронна поща, актуализации и права за ползване на нови версии на софтуерни продукти за 36 месеца и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници“ по отношение на софтуерни продукти за корпоративна електронна поща“; Обособена позиция № 2 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка, актуализации и права за ползване на нови версии на софтуерни продукти HCL Domino за 12 месеца и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници“ по отношение на софтуерни продукти HCL Domino“; Обособена позиция № 3 с предмет: „Доставка нови абонаменти и абонаменти за поддръжка, актуализации и права за ползване на нови версии на софтуерни продукти на Red Hat за 12 месеца и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници“ по отношение на Red Hat“; Обособена позиция № 4 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка, актуализации и права за ползване на нови версии на софтуерни продукти СУБД Informix за 12 месеца и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници“ по отношение на СУБД Informix“; Обособена позиция № 5 с предмет: „Доставка на абонаменти за поддръжка на релационна база данни EDB PostgreSQL и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници“, по отношение на релационна база данни EDB PostgreSQL“; Обособена позиция № 6 с предмет: „Осигуряване продължаване действието на правото на ползване и поддръжка на лицензни абонаменти за цялостно, интегрирано решение за защита от зловреден код за нуждите на Агенция “Митници” (АМ)“; Обособена позиция № 7 с предмет: „Доставка на решение за защита и наблюдение на сървъри за web приложения F5 Advanced WAF (Web Application Firewall) appliances с хардуерна и софтуерна поддръжка за 36 месеца“; Обособена позиция № 8 с предмет: „Доставка на лицензи и поддръжка за софтуерни продукти за IBM QRadar SOAR (Security Orchestration, Automation and Response)“; Обособена позиция № 9 с предмет: „Обновяване на автоматизирана система за наблюдение, анализ и управление на събитията, свързани с информационната сигурност на Агенция „Митници“ (SIEM) и подновяване на поддръжка“; Обособена позиция № 10 с предмет: „Осигуряване на лицензи за актуализация/продължаване действието на правото на ползване и поддръжка на софтуерни продукти Netwrix Auditor за 36 месеца“; Обособена позиция № 11 с предмет: „Oсигуряване на лицензи за поддръжка и права за ползване на нови версии на софтуерен продукт Microsoft Core Infrastructure Server Suite Datacenter 2025 with - Software Assurance Package за 36 месеца“; Обособена позиция № 12 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка и права за ползване на нови версии на софтуер за резервиране на данни за 12 месеца“; Обособена позиция № 13 с предмет: „Oсигуряване на абонаменти за облачна услуга, позволяваща организиране на конферентни срещи за 36 месеца“; Обособена позиция № 14 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка и права за ползване на нови версии решение за сигурна писмена комуникация чрез обмен на съобщения Rocketchat“; Обособена позиция № 15 с предмет: „Доставка на права за абонамент и поддръжка на модулна софтуерна система за Управление на собствеността в Агенция „Митници“ за 36 месеца“; Обособена позиция № 16 с предмет: „Осигуряване на правото на ползване, пълно абонаментно обслужване на система за обработка и изчисляване на трудови и извънтрудови възнаграждения OMEGATIM LIVE за 24 месеца“; Обособена позиция № 17 с предмет: „Доставка на лицензи за актуализация/продължаване действието на правото на ползване и поддръжка на софтуерни продукти Server Studio Suite Edition, Sentinel Server Suite Edition и DBVisualizer Pro за 12 месеца“; Обособена позиция № 18 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка и права за ползване на нови версии на GREX EDIFACT TO XML конвертор за 12 месеца“; Обособена позиция № 19 с предмет: „Осигуряване на лицензи за поддръжка и права за ползване на нови версии на софтуер за интернет разследване PATERVA MALTEGO за 12 месеца“; Обособена позиция № 20 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка и права за ползване на софтуерни продукти Adobe“; Обособена позиция № 21 с предмет: „Доставка на права за абонамент и поддръжка на софтуер на dWare OS приложение „Карти за почивни бази на Агенция „Митници“; Обособена позиция № 22 с предмет: „Осигуряване на лицензи за актуализация/продължаване действието на правото на ползване и поддръжка на деловодна система за делата – NZOOM“. На основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП е предвидено обособени позиции от № 17 до № 22 включително да бъдат възложени по реда, предвиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, тъй като прогнозната стойност на всяка една обособена позиция от № 17 до № 22 включително не надхвърля 79 998,77 евро без ДДС и общата прогнозна стойност на обособени позиции от № 17 до № 22 включително (която възлиза на 93 878,27 евро без ДДС), възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто (1 670 745,85 евро без ДДС) от общата прогнозна стойност на поръчката, която възлиза на 8 353 729,27 евро без начислен ДДС. Предвид изложеното, чрез настоящата открита процедура ще бъдат възложени обособени позиции от № 1 до № 16 включително, чиято прогнозна стойност е в размер на 8 259 851,00 евро без начислен ДДС. След прилагане разпоредбата на чл. 21, ал. 6 от ЗОП и възлагане на обособени позиции от № 17 до № 22 включително, остатъчната стойност на откритата процедура с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка и права на ползване на софтуерни продукти и развитие на технологичната архитектура на Агенция „Митници“ възлиза на 8 259 851,00 евро без начислен ДДС. with tender notice no. 608078-2026 published on 04 Sep 2026. The tender is due to expire on 01 Oct 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in License management software package. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14670310.

Tender Details

Tender NoticeTI Ref: 14670310
Tender Notice No
608078-2026
Tender Organisation
АГЕНЦИЯ
Tender Sector
Tender Service
Worldwide
Tender Region
Tender Project Location
Tender CPV
48218000 : License management software package
Tender Source
TED Europa
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
01 Oct 2026 27 days left
Tender Description
Предмет на възлагане с настоящата поръчка е: „Доставка на лицензи за поддръжка и права на ползване за софтуерни продукти и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници““. Предметът на обществената поръчка е обособен в следните обособени позиции: Обособена позиция № 1 с предмет: „Доставка на лицензи, инсталиране и конфигуриране на система за корпоративна електронна поща, актуализации и права за ползване на нови версии на софтуерни продукти за 36 месеца и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници“ по отношение на софтуерни продукти за корпоративна електронна поща“; Обособена позиция № 2 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка, актуализации и права за ползване на нови версии на софтуерни продукти HCL Domino за 12 месеца и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници“ по отношение на софтуерни продукти HCL Domino“; Обособена позиция № 3 с предмет: „Доставка нови абонаменти и абонаменти за поддръжка, актуализации и права за ползване на нови версии на софтуерни продукти на Red Hat за 12 месеца и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници“ по отношение на Red Hat“; Обособена позиция № 4 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка, актуализации и права за ползване на нови версии на софтуерни продукти СУБД Informix за 12 месеца и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници“ по отношение на СУБД Informix“; Обособена позиция № 5 с предмет: „Доставка на абонаменти за поддръжка на релационна база данни EDB PostgreSQL и развитие на Технологичната архитектура на Агенция „Митници“, по отношение на релационна база данни EDB PostgreSQL“; Обособена позиция № 6 с предмет: „Осигуряване продължаване действието на правото на ползване и поддръжка на лицензни абонаменти за цялостно, интегрирано решение за защита от зловреден код за нуждите на Агенция “Митници” (АМ)“; Обособена позиция № 7 с предмет: „Доставка на решение за защита и наблюдение на сървъри за web приложения F5 Advanced WAF (Web Application Firewall) appliances с хардуерна и софтуерна поддръжка за 36 месеца“; Обособена позиция № 8 с предмет: „Доставка на лицензи и поддръжка за софтуерни продукти за IBM QRadar SOAR (Security Orchestration, Automation and Response)“; Обособена позиция № 9 с предмет: „Обновяване на автоматизирана система за наблюдение, анализ и управление на събитията, свързани с информационната сигурност на Агенция „Митници“ (SIEM) и подновяване на поддръжка“; Обособена позиция № 10 с предмет: „Осигуряване на лицензи за актуализация/продължаване действието на правото на ползване и поддръжка на софтуерни продукти Netwrix Auditor за 36 месеца“; Обособена позиция № 11 с предмет: „Oсигуряване на лицензи за поддръжка и права за ползване на нови версии на софтуерен продукт Microsoft Core Infrastructure Server Suite Datacenter 2025 with - Software Assurance Package за 36 месеца“; Обособена позиция № 12 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка и права за ползване на нови версии на софтуер за резервиране на данни за 12 месеца“; Обособена позиция № 13 с предмет: „Oсигуряване на абонаменти за облачна услуга, позволяваща организиране на конферентни срещи за 36 месеца“; Обособена позиция № 14 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка и права за ползване на нови версии решение за сигурна писмена комуникация чрез обмен на съобщения Rocketchat“; Обособена позиция № 15 с предмет: „Доставка на права за абонамент и поддръжка на модулна софтуерна система за Управление на собствеността в Агенция „Митници“ за 36 месеца“; Обособена позиция № 16 с предмет: „Осигуряване на правото на ползване, пълно абонаментно обслужване на система за обработка и изчисляване на трудови и извънтрудови възнаграждения OMEGATIM LIVE за 24 месеца“; Обособена позиция № 17 с предмет: „Доставка на лицензи за актуализация/продължаване действието на правото на ползване и поддръжка на софтуерни продукти Server Studio Suite Edition, Sentinel Server Suite Edition и DBVisualizer Pro за 12 месеца“; Обособена позиция № 18 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка и права за ползване на нови версии на GREX EDIFACT TO XML конвертор за 12 месеца“; Обособена позиция № 19 с предмет: „Осигуряване на лицензи за поддръжка и права за ползване на нови версии на софтуер за интернет разследване PATERVA MALTEGO за 12 месеца“; Обособена позиция № 20 с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка и права за ползване на софтуерни продукти Adobe“; Обособена позиция № 21 с предмет: „Доставка на права за абонамент и поддръжка на софтуер на dWare OS приложение „Карти за почивни бази на Агенция „Митници“; Обособена позиция № 22 с предмет: „Осигуряване на лицензи за актуализация/продължаване действието на правото на ползване и поддръжка на деловодна система за делата – NZOOM“. На основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП е предвидено обособени позиции от № 17 до № 22 включително да бъдат възложени по реда, предвиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, тъй като прогнозната стойност на всяка една обособена позиция от № 17 до № 22 включително не надхвърля 79 998,77 евро без ДДС и общата прогнозна стойност на обособени позиции от № 17 до № 22 включително (която възлиза на 93 878,27 евро без ДДС), възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто (1 670 745,85 евро без ДДС) от общата прогнозна стойност на поръчката, която възлиза на 8 353 729,27 евро без начислен ДДС. Предвид изложеното, чрез настоящата открита процедура ще бъдат възложени обособени позиции от № 1 до № 16 включително, чиято прогнозна стойност е в размер на 8 259 851,00 евро без начислен ДДС. След прилагане разпоредбата на чл. 21, ал. 6 от ЗОП и възлагане на обособени позиции от № 17 до № 22 включително, остатъчната стойност на откритата процедура с предмет: „Доставка на лицензи за поддръжка и права на ползване на софтуерни продукти и развитие на технологичната архитектура на Агенция „Митници“ възлиза на 8 259 851,00 евро без начислен ДДС.
Tender Bidding Type