MŠ Holečkova – revitalizace zahrady – 1. etapa

The submission deadline for this tender has passed.

Tender Summary

The Statutární město Olomouc in Czech Republic from Europe region had released this tender for Předmětem této veřejné zakázky „MŠ Holečkova – revitalizace zahrady, 1. etapa“ jsou práce spojené s úpravou stávající zahrady, která se nachází v areálu Fakultní ZŠ a MŠ Olomouc, Holečkova 10 na pozemku parc. č. 311/1 v katastrálním území Povel, obec Olomouc. Dojde k propojení vnitřního i venkovního prostoru k účelům výuky a odpočinku se zřetelem na rozvoj dětí ve všech jeho směrech. Hlavním smyslem projektu je vybudování „venkovní třídy“, a především vytvoření environmentálně edukativního programu pro žáky mateřské školy. Klíčovým cílem projektu je zajištění přímého kontaktu dětí s přírodou. Propojení volné hry s výukou v přírodním prostředí dětem umožní sledování postupných změn probíhajících v přírodě. Součástí prací je odstranění dvou stávajících pískovišť, na části pozemku je navrhnut drenážní systém se zaústěním do vsakovací jímky s přepadem do zasakovacího průlehu. Prostor bude doplněn herními a edukativními prvky. Umístěno bude např. pískoviště, mlhoviště, herní prvek houpací hnízdo, tabule s motivy různých druhů stromů, ptačí budky, ježkovník, hmyzí domeček, kuchyňka, „amfiteátr“, xylofon, naučná geologická stezka, pocitový chodník. Pro potřeby venkovních pobytových aktivit se v prostoru zřídí venkovní dřevěný altán. Dále bude prostor osázen trvalkami, travinami, keři a stromy. Herní sestava, jejíž umístění je uvažováno na betonovém soklu, vyžaduje certifikaci. S tímto procesem je zhotovitel povinen uvažovat tak, aby nebyl ohrožen termín dokončení díla. Stejným způsobem je zhotovitel povinen postupovat případně i u jiných prvků, které rovněž certifikaci vyžadují. Zhotovitel je povinen po dobu provádění prací zajistit bezpečný průchod přes staveniště dle koordinačního situačního výkresu C.3. Zhotovitel je povinen po celkovém dokončení díla vymezit a ponechat část plochy ve formě menšího trvalkového záhonu určeného k osázení dětmi, přičemž je zároveň povinen zajistit odborný dohled nad touto činností tak, aby byla po celou dobu její realizace zajištěna bezpečnost dětí. Zhotovitel je povinen konzultovat se zástupcem objednatele a zástupcem uživatele před zadáním do výroby znění, konstrukci a umístění provozního řádu. Bližší specifikace předmětu plnění je obsahem příslušných částí zadávací dokumentace (dále jen „ZD“). Veřejná zakázka je rozdělena na 2 části, které se však budou soutěžit v samostatných zadávacích řízeních typem zadávacího řízení dle předpokládané ceny v součtu za obě 2 části VZ. 1. MŠ Holečkova – revitalizace zahrady, 1. etapa (dodávky): 4 081 054,73 Kč bez DPH (4 938 076,22 s DPH) 2. MŠ Holečkova – revitalizace zahrady, 2. etapa: 1 997 278,59 Kč bez DPH (2 416 707,09 s DPH) Předpokládaná celková hodnota VZ, tj. součet 2 částí: 1 + 2 4 081 054,73 + 1 997 278,59 = 6 078 333,32 bez DPH with tender notice no. 422706-2026 published on 19 Jun 2026. The tender expired on 20 Jul 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Playground equipment. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 13436660.

Tender Details

Tender NoticeTI Ref: 13436660
Tender Notice No
422706-2026
Tender Organisation
Statutární město Olomouc
Tender Sector
Tender Service
Worldwide
Tender Region
Tender Project Location
Tender CPV
37535200 : Playground equipment
Tender Source
TED Europa
Estimated Budget
4,081,055
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
20 Jul 2026 Deadline passed
Tender Description
Předmětem této veřejné zakázky „MŠ Holečkova – revitalizace zahrady, 1. etapa“ jsou práce spojené s úpravou stávající zahrady, která se nachází v areálu Fakultní ZŠ a MŠ Olomouc, Holečkova 10 na pozemku parc. č. 311/1 v katastrálním území Povel, obec Olomouc. Dojde k propojení vnitřního i venkovního prostoru k účelům výuky a odpočinku se zřetelem na rozvoj dětí ve všech jeho směrech. Hlavním smyslem projektu je vybudování „venkovní třídy“, a především vytvoření environmentálně edukativního programu pro žáky mateřské školy. Klíčovým cílem projektu je zajištění přímého kontaktu dětí s přírodou. Propojení volné hry s výukou v přírodním prostředí dětem umožní sledování postupných změn probíhajících v přírodě. Součástí prací je odstranění dvou stávajících pískovišť, na části pozemku je navrhnut drenážní systém se zaústěním do vsakovací jímky s přepadem do zasakovacího průlehu. Prostor bude doplněn herními a edukativními prvky. Umístěno bude např. pískoviště, mlhoviště, herní prvek houpací hnízdo, tabule s motivy různých druhů stromů, ptačí budky, ježkovník, hmyzí domeček, kuchyňka, „amfiteátr“, xylofon, naučná geologická stezka, pocitový chodník. Pro potřeby venkovních pobytových aktivit se v prostoru zřídí venkovní dřevěný altán. Dále bude prostor osázen trvalkami, travinami, keři a stromy. Herní sestava, jejíž umístění je uvažováno na betonovém soklu, vyžaduje certifikaci. S tímto procesem je zhotovitel povinen uvažovat tak, aby nebyl ohrožen termín dokončení díla. Stejným způsobem je zhotovitel povinen postupovat případně i u jiných prvků, které rovněž certifikaci vyžadují. Zhotovitel je povinen po dobu provádění prací zajistit bezpečný průchod přes staveniště dle koordinačního situačního výkresu C.3. Zhotovitel je povinen po celkovém dokončení díla vymezit a ponechat část plochy ve formě menšího trvalkového záhonu určeného k osázení dětmi, přičemž je zároveň povinen zajistit odborný dohled nad touto činností tak, aby byla po celou dobu její realizace zajištěna bezpečnost dětí. Zhotovitel je povinen konzultovat se zástupcem objednatele a zástupcem uživatele před zadáním do výroby znění, konstrukci a umístění provozního řádu. Bližší specifikace předmětu plnění je obsahem příslušných částí zadávací dokumentace (dále jen „ZD“). Veřejná zakázka je rozdělena na 2 části, které se však budou soutěžit v samostatných zadávacích řízeních typem zadávacího řízení dle předpokládané ceny v součtu za obě 2 části VZ. 1. MŠ Holečkova – revitalizace zahrady, 1. etapa (dodávky): 4 081 054,73 Kč bez DPH (4 938 076,22 s DPH) 2. MŠ Holečkova – revitalizace zahrady, 2. etapa: 1 997 278,59 Kč bez DPH (2 416 707,09 s DPH) Předpokládaná celková hodnota VZ, tj. součet 2 částí: 1 + 2 4 081 054,73 + 1 997 278,59 = 6 078 333,32 bez DPH
Tender Bidding Type