Poskytování právních služeb pro MMB – doprava a silniční hospodářství

The submission deadline for this tender has passed.

Tender Summary

The Statutární město Brno in Czech Republic from Europe region had released this tender for Předmětem plnění zadávané veřejné zakázky jsou právní služby a právní poradenství v režimu zákona č. 85/1996 Sb., o advokacii, konkrétně poskytování právních služeb v souvislosti se zajištěním agendy Odboru dopravy Magistrátu města Brna či jiného útvaru MMB majícího v gesci danou problematiku v oblasti regulace dopravy; jedná se zejména (nikoli však výlučně) o: - poskytování právního poradenství, - přípravu a revize právních dokumentů a stanovisek, - poskytování konzultací a zastupování Zadavatele v případných souvisejících soudních sporech vedených proti správním aktům vydávaným Odborem dopravy Magistrátu města Brna. Právní služby budou poskytovány zejména ve spojitosti s těmito právními předpisy a relevantními oblastmi: • zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, zejména: o právní služby související s nařízením obce o vymezení oblastí obce, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít k stání silničních motorových vozidel za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy, včetně ceníku; o právní služby související s aplikací jiných ustanovení zákona (např. odstraňování vozidel z pozemní komunikace, omezení obecného užívání uzavírkami a objížďkami, omezení vjezdu některých vozidel, zvláštní užívání pozemní komunikace, sjízdnost a schůdnost pozemních komunikací, pevné překážky apod.); • zákon č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, zejména: o právní služby související se stanovením místní a přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích a povolování výjimek z této úpravy, včetně výkladu jiných částí zákona a jeho prováděcích předpisů pro účely řádného stanovování úpravy provozu; o právní služby související s nařízením obce, kterým jsou vymezena místa, kde je provozování osobního přepravníku zakázáno; • zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, zejména: o právní služby v oblasti taxislužby a její regulace; • zákon č. 266/1994 Sb., o drahách, zejména: o právní služby v oblastech, v nichž obce vykonávají přenesenou působnost podle tohoto zákona; • další právní služby související s regulací dopravy neuvedené výše, zejména: o právní služby související s regulací specifických skupin dopravních prostředků (elektromobily, jednostopá vozidla); o právní služby související s regulací vjezdu do vybraných míst (např. skrze místní poplatek); o právní služby týkající se právních vztahů vyplývajících ze smluv s dodavateli součástí systému pro chod dopravní regulace ve statutárním městě Brně (Systém organizace a bezpečnosti dopravy města Brna, kamerové systémy pro monitoring vjezdu/parkování apod.); o právní služby týkající se cenové regulace oblasti dopravy (maximální ceny odtahů, přikládání a odstraňování technických prostředků k zabránění odjezdu vozidla). Podrobné vymezení předmětu veřejné zakázky v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídky je uvedeno v přílohách zadávací dokumentace. with tender notice no. 423776-2026 published on 19 Jun 2026. The tender expired on 21 Jul 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Legal services. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 13445096.

Tender Details

Tender NoticeTI Ref: 13445096
Tender Notice No
423776-2026
Tender Organisation
Statutární město Brno
Tender Service
Worldwide
Tender Region
Tender Project Location
Tender CPV
79100000 : Legal services
Tender Source
TED Europa
Estimated Budget
12,000,000
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
21 Jul 2026 Deadline passed
Tender Description
Předmětem plnění zadávané veřejné zakázky jsou právní služby a právní poradenství v režimu zákona č. 85/1996 Sb., o advokacii, konkrétně poskytování právních služeb v souvislosti se zajištěním agendy Odboru dopravy Magistrátu města Brna či jiného útvaru MMB majícího v gesci danou problematiku v oblasti regulace dopravy; jedná se zejména (nikoli však výlučně) o: - poskytování právního poradenství, - přípravu a revize právních dokumentů a stanovisek, - poskytování konzultací a zastupování Zadavatele v případných souvisejících soudních sporech vedených proti správním aktům vydávaným Odborem dopravy Magistrátu města Brna. Právní služby budou poskytovány zejména ve spojitosti s těmito právními předpisy a relevantními oblastmi: • zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, zejména: o právní služby související s nařízením obce o vymezení oblastí obce, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít k stání silničních motorových vozidel za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy, včetně ceníku; o právní služby související s aplikací jiných ustanovení zákona (např. odstraňování vozidel z pozemní komunikace, omezení obecného užívání uzavírkami a objížďkami, omezení vjezdu některých vozidel, zvláštní užívání pozemní komunikace, sjízdnost a schůdnost pozemních komunikací, pevné překážky apod.); • zákon č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, zejména: o právní služby související se stanovením místní a přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích a povolování výjimek z této úpravy, včetně výkladu jiných částí zákona a jeho prováděcích předpisů pro účely řádného stanovování úpravy provozu; o právní služby související s nařízením obce, kterým jsou vymezena místa, kde je provozování osobního přepravníku zakázáno; • zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, zejména: o právní služby v oblasti taxislužby a její regulace; • zákon č. 266/1994 Sb., o drahách, zejména: o právní služby v oblastech, v nichž obce vykonávají přenesenou působnost podle tohoto zákona; • další právní služby související s regulací dopravy neuvedené výše, zejména: o právní služby související s regulací specifických skupin dopravních prostředků (elektromobily, jednostopá vozidla); o právní služby související s regulací vjezdu do vybraných míst (např. skrze místní poplatek); o právní služby týkající se právních vztahů vyplývajících ze smluv s dodavateli součástí systému pro chod dopravní regulace ve statutárním městě Brně (Systém organizace a bezpečnosti dopravy města Brna, kamerové systémy pro monitoring vjezdu/parkování apod.); o právní služby týkající se cenové regulace oblasti dopravy (maximální ceny odtahů, přikládání a odstraňování technických prostředků k zabránění odjezdu vozidla). Podrobné vymezení předmětu veřejné zakázky v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídky je uvedeno v přílohách zadávací dokumentace.
Tender Bidding Type