Vybudování a provoz dobíjecího parku pro těžká elektrická vozidla - odpočívka D1 Osek nad Bečvou vlevo - Opakované řízení

The submission deadline for this tender has passed.

Tender Summary

The Ředitelství silnic a dálnic s. p. in Czech Republic from Europe region had released this tender for Zadavatel má právo hospodařit se stavbou dálnice D1, jejíž součástí je v souladu s § 12 odst. 5 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZPK“) dálniční odpočívka „Osek“ situována v km 289,3 vlevo dálnice D1, umístěná na pozemku parc. č. 1628/1 v katastrálním území Osek nad Bečvou (dále jen „Odpočívka“). Zadavatel má zájem na tom, aby na Odpočívce byly ze strany koncesionáře realizovány a následně provozovány dobíjecí stanice pro těžká elektrická vozidla v rámci dobíjecího parku, které zabezpečí uživatelům dálnice D1 doplnění alternativních paliv, a to primárně pro elektrická vozidla s nejvyšší povolenou hmotností vyšší než 3,5 tuny. Zadavatel pak zadáním této koncese míří mj. na splnění podmínek uvedených v nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2023/1804 ze dne 13. 9. 2023 o zavádění infrastruktury pro alternativní paliva a o zrušení Směrnice 2014/94/EU (dále jen „Nařízení AFIR“). Předmět plnění koncese je podrobně vymezen v textu Smlouvy a jejích příloh a tvoří jej především: - zpracování projektové dokumentace v rozsahu a za podmínek stanovených Smlouvou, - provedení kompletní inženýrské činnosti ve vztahu k získání povolení záměru na provedení stavebních úprav a umístění dobíjecích stanic a dalších zadavatelem povolených objektů, - získání souvisejícího kolaudačního rozhodnutí, - zajištění kompletní realizace stavebních prací a instalace dobíjecích stanic v rámci dobíjecího parku ve stanovené lhůtě tak, aby dobíjecí park splňoval minimálně požadavky čl. 4. odst. 1 písm. b) bod i) Nařízení AFIR, - rozšíření kapacity dobíjecích stanic v termínu do 31. 12. 2030 tak, aby dobíjecí park splňoval minimálně požadavky čl. 4. odst. 1 písm. c) Nařízení AFIR, - zajištění provozu dobíjecího parku za podmínek a po dobu stanovenou Smlouvou, - odstranění dobíjecích stanic po ukončení plnění Smlouvy, nebo jejich prodej Zadavateli v rozsahu a za podmínek stanovených ve Smlouvě. with tender notice no. 578041-2026 published on 21 Aug 2026. The tender expired on 31 Aug 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Construction work. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14492758.

Tender Details

Tender NoticeTI Ref: 14492758
Tender Notice No
578041-2026
Tender Organisation
Ředitelství silnic a dálnic s. p.
Tender Service
Worldwide
Tender Region
Tender Project Location
Tender CPV
45000000 : Construction work
Tender Source
TED Europa
Estimated Budget
877,050,400
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
31 Aug 2026 Deadline passed
Tender Description
Zadavatel má právo hospodařit se stavbou dálnice D1, jejíž součástí je v souladu s § 12 odst. 5 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZPK“) dálniční odpočívka „Osek“ situována v km 289,3 vlevo dálnice D1, umístěná na pozemku parc. č. 1628/1 v katastrálním území Osek nad Bečvou (dále jen „Odpočívka“). Zadavatel má zájem na tom, aby na Odpočívce byly ze strany koncesionáře realizovány a následně provozovány dobíjecí stanice pro těžká elektrická vozidla v rámci dobíjecího parku, které zabezpečí uživatelům dálnice D1 doplnění alternativních paliv, a to primárně pro elektrická vozidla s nejvyšší povolenou hmotností vyšší než 3,5 tuny. Zadavatel pak zadáním této koncese míří mj. na splnění podmínek uvedených v nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2023/1804 ze dne 13. 9. 2023 o zavádění infrastruktury pro alternativní paliva a o zrušení Směrnice 2014/94/EU (dále jen „Nařízení AFIR“). Předmět plnění koncese je podrobně vymezen v textu Smlouvy a jejích příloh a tvoří jej především: - zpracování projektové dokumentace v rozsahu a za podmínek stanovených Smlouvou, - provedení kompletní inženýrské činnosti ve vztahu k získání povolení záměru na provedení stavebních úprav a umístění dobíjecích stanic a dalších zadavatelem povolených objektů, - získání souvisejícího kolaudačního rozhodnutí, - zajištění kompletní realizace stavebních prací a instalace dobíjecích stanic v rámci dobíjecího parku ve stanovené lhůtě tak, aby dobíjecí park splňoval minimálně požadavky čl. 4. odst. 1 písm. b) bod i) Nařízení AFIR, - rozšíření kapacity dobíjecích stanic v termínu do 31. 12. 2030 tak, aby dobíjecí park splňoval minimálně požadavky čl. 4. odst. 1 písm. c) Nařízení AFIR, - zajištění provozu dobíjecího parku za podmínek a po dobu stanovenou Smlouvou, - odstranění dobíjecích stanic po ukončení plnění Smlouvy, nebo jejich prodej Zadavateli v rozsahu a za podmínek stanovených ve Smlouvě.
Tender Bidding Type