Tender Summary
The OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W LGOCIE WIELKIEJ in Poland from Europe region has released this tender for Przedmiotem zamówienia jest zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP w Lgocie Wielkiej. 1. Samochód zakupiony w ramach niniejszego zamówienia ma być fabrycznie nowe, tj. nieużywany, nieuszkodzony, nieregenerowany, nieobciążony prawami osób lub podmiotów trzecich oraz pochodzić z legalnego kanału sprzedaży producenta. Podwozia pojazdów muszą posiadać świadectwo homologacji zgodnie z odrębnymi przepisami krajowymi odnoszącymi się do prawa o ruchu drogowym. Urządzenia i podzespoły zamontowane w samochodzie powinny spełniać wymagania odrębnych przepisów krajowych i/lub międzynarodowych. Producent oraz samochód musi posiadać: a) Świadectwo Dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB ważne na dzień przekazania pojazdu; b) Wyciąg ze świadectwa homologacji typu podwozia; c) Aktualne pozwolenie producenta oraz importera podwozia na wykonywanie zabudów. 2. Zamówienie obejmuje sprzedaż i nieodpłatny serwis, zgodnie z warunkami producenta, samochodu – podwozia i zabudowy (2 przeglądy nadwozia i 2 przeglądy zabudowy) oraz przeszkolenie co najmniej 4 osób wskazanych przez Zamawiającego w miejscu i w dniu odbioru samochodu. 3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć na koszt własny do siedziby Zamawiającego wymagane dokumenty do zarejestrowania pojazdu. Samochód musi być zarejestrowany oraz dopuszczony do ruchu zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 4. Na dzień odbioru końcowego samochód musi mieć pełny zbiornik paliwa. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 do SWZ. 6. Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że będą one spełniały określone w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Zamawiający wskazuje dla tych rozwiązań jako kryteria równoważności dopuszczenie tolerancji +/- 2% dla wszelkich wymaganych dla nich parametrów. Tam, gdzie Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą słowa „lub równoważne”. Zamawiający wskazuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności leży po stronie wykonawcy. W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę Zamawiający wymaga, aby wykonawca w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych, przedstawił już w jego ofercie dowód równoważności potwierdzający spełnienie kryteriów określonych w opisie przedmiotu zamówienia, które Zamawiający stosuje w celu oceny równoważności (Wyrok TSUE C-14/17 z dnia 2018-07-12) np. karty katalogowe produktów. W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił już w jego ofercie dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 Pzp. Identyfikator postępowania: ocds-148610-0aed388d-8a25-400a-88d7-c855c5e63f48 Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której będą udostępniane zmiany i wyjaśnienia treścí SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0aed388d-8a25-400a-88d7-c855c5e63f48 with tender notice no. 595015-2026 published on 31 Aug 2026. The tender is due to expire on 04 Sep 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Firefighting vehicles, Rescue vehicles. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14591291.
Tender Details
Tender NoticeTI Ref: 14591291
Tender Notice No
595015-2026
Tender Organisation
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W LGOCIE WIELKIEJ
Tender CPV
34144210 : Firefighting vehicles34114110 : Rescue vehicles
Estimated Budget
1,345,000
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
04 Sep 2026 2 days left
Tender Description
Przedmiotem zamówienia jest zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP w Lgocie Wielkiej. 1. Samochód zakupiony w ramach niniejszego zamówienia ma być fabrycznie nowe, tj. nieużywany, nieuszkodzony, nieregenerowany, nieobciążony prawami osób lub podmiotów trzecich oraz pochodzić z legalnego kanału sprzedaży producenta. Podwozia pojazdów muszą posiadać świadectwo homologacji zgodnie z odrębnymi przepisami krajowymi odnoszącymi się do prawa o ruchu drogowym. Urządzenia i podzespoły zamontowane w samochodzie powinny spełniać wymagania odrębnych przepisów krajowych i/lub międzynarodowych. Producent oraz samochód musi posiadać: a) Świadectwo Dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB ważne na dzień przekazania pojazdu; b) Wyciąg ze świadectwa homologacji typu podwozia; c) Aktualne pozwolenie producenta oraz importera podwozia na wykonywanie zabudów. 2. Zamówienie obejmuje sprzedaż i nieodpłatny serwis, zgodnie z warunkami producenta, samochodu – podwozia i zabudowy (2 przeglądy nadwozia i 2 przeglądy zabudowy) oraz przeszkolenie co najmniej 4 osób wskazanych przez Zamawiającego w miejscu i w dniu odbioru samochodu. 3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć na koszt własny do siedziby Zamawiającego wymagane dokumenty do zarejestrowania pojazdu. Samochód musi być zarejestrowany oraz dopuszczony do ruchu zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 4. Na dzień odbioru końcowego samochód musi mieć pełny zbiornik paliwa. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 do SWZ. 6. Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że będą one spełniały określone w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Zamawiający wskazuje dla tych rozwiązań jako kryteria równoważności dopuszczenie tolerancji +/- 2% dla wszelkich wymaganych dla nich parametrów. Tam, gdzie Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą słowa „lub równoważne”. Zamawiający wskazuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności leży po stronie wykonawcy. W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę Zamawiający wymaga, aby wykonawca w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych, przedstawił już w jego ofercie dowód równoważności potwierdzający spełnienie kryteriów określonych w opisie przedmiotu zamówienia, które Zamawiający stosuje w celu oceny równoważności (Wyrok TSUE C-14/17 z dnia 2018-07-12) np. karty katalogowe produktów. W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił już w jego ofercie dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 Pzp. Identyfikator postępowania: ocds-148610-0aed388d-8a25-400a-88d7-c855c5e63f48 Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której będą udostępniane zmiany i wyjaśnienia treścí SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0aed388d-8a25-400a-88d7-c855c5e63f48