Tender Summary
The Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu in Poland from Europe region has released this tender for 1. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej na dostawę komputerów przenośnych typu laptop podstawowy w ilości maksymalnie 2000 sztuk w okresie 24 miesięcy obowiązywania umowy ramowej. 2. Dostawa obejmuje nowe komputery przenośne typu laptop podstawowy spełniające wszystkie wymagania minimalne określone w załączniku nr 1.1. do SWZ (opis techniczny oferowanego sprzętu) oraz w załączniku nr A do Opisu Przedmiotu Zamówienia (dotyczy oprogramowania do zarządzania siecią komputerów i urządzeniami drukującymi) i w załączniku nr B do Opisu Przedmiotu Zamówienia (dotyczy warunków umowy), które stanowią załączniki do umowy (PPU). 2.1. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie (sprzęt), w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało na dzień składania ofert: 3.1. Produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 3.2. Produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 4. Jeżeli z treści oferty, oświadczenia lub dokumentów złożonych wraz z ofertą albo wyjaśnień Wykonawcy będzie wynikać, że oferta obejmuje rozwiązania, o których mowa powyżej w punktach 3.1 - 3.2, to oferta ta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp. 5. W celu potwierdzenia zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami określonymi powyżej w punktach 3.1 – 3.2, Wykonawca składa wraz z ofertą przedmiotowy środek dowodowy, tj. oświadczenie, którego wzór stanowi załącznik nr 1.2 do SWZ - Wykaz elementów ICT wykorzystywanych podczas realizacji zamówienia. Wykonawca w ww. wykazie zobowiązany jest jednoznacznie zidentyfikować każde oferowane rozwiązanie ICT, poprzez wskazanie wymaganych w tabeli informacji. 6. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy PZP. Wykonawca winien złożyć ofertę obejmującą całość asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia. 6.1. Zamówienie objęte zostało jedną częścią, w zakresie zakupu laptopów jednego typu, ponieważ przedmiot zamówienia jest jednorodny pod względem funkcjonalnym, technicznym oraz przeznaczenia. Wszystkie zamawiane urządzenia posiadają tożsame wymagania techniczne i będą wykorzystywane do zbliżonych codziennych zadań służbowych. Umowa ramowa stanowiąca o jednym typie podstawowym laptopa przynosi korzyści ekonomiczne, jak i organizacyjne. Służy eliminacji zwiększania kosztów realizacji zamówienia, komplikacji związanych z zarządzaniem dostawami, serwisem i gwarancją, zapewniając jednolite środowisko sprzętowe i informatyczne 7. Zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej z 5 (pięcioma) Wykonawcami, których oferty okażą się najkorzystniejsze spośród wszystkich złożonych ofert, po przyznaniu punktów zgodnie z kryteriami oceny ofert określonymi w rozdziale XIX SWZ. Zasady udzielania zamówień wykonawczych wskazano w Rozdziale VI pkt 13 SWZ oraz w § 2 Projektowanych postanowień umowy ramowej (zał. nr 2.1 do SWZ). Termin związania ofertą upływa dnia 26.12.2026 r. Klauzula informacyjna RODO została zawarta w Rozdziale II SWZ. Zamawiający nie przewiduje zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”. Zamawiający żąda złożenia JEDZ wraz z ofertą przez wszystkich wykonawców. Zamawiający przewiduje udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia wg zasad określonych w § 2 ust. 13 umowy ramowej oraz § 2 ust. 16 projektu umowy wykonawczej. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy Miejscem dostaw będą magazyny Zamawiającego zlokalizowane na terenie Wrocławia: magazyn KWP we Wrocławiu przy ul. Podwale 31-33, ul. Poznańska 48-80 lub inny magazyn wskazany przez Zamawiającego . Dokładny adres dostaw zostanie wskazany Wykonawcy w zaproszeniu do złożenia oferty. Terminy realizacji umów wykonawczych w ramach poszczególnych zaproszeń wskazane będą w umowie wykonawczej i określane będą w zależności od rodzaju i ilości sprzętu. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie wskazanym w § 4 PPU RAMOWEJ, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 1. Osobami uprawnioną do kontaktu z Wykonawcami są: 1.1. w kwestiach formalnych: pracownik Wydziału Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych KWP we Wrocławiu – Pan Adam Balicki, tel. 47 8713973; 1.2. w kwestiach merytorycznych związanych z przedmiotem zamówienia: pracownik Wydziału Teleinformatyki KWP we Wrocławiu – Pan Łukasz Kwieciński, tel. 47 871 4215. 2. Na podstawie art. 61 ust. 1 ustawy PZP „Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.” 3. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl (dalej także: „Platforma”), pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356776 with tender notice no. 596213-2026 published on 31 Aug 2026. The tender is due to expire on 28 Sep 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Personal computers. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14591819.
Tender Details
Tender NoticeTI Ref: 14591819
Tender Notice No
596213-2026
Tender Organisation
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
Tender CPV
30213000 : Personal computers
Estimated Budget
11,889,020
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
28 Sep 2026 26 days left
Tender Description
1. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej na dostawę komputerów przenośnych typu laptop podstawowy w ilości maksymalnie 2000 sztuk w okresie 24 miesięcy obowiązywania umowy ramowej. 2. Dostawa obejmuje nowe komputery przenośne typu laptop podstawowy spełniające wszystkie wymagania minimalne określone w załączniku nr 1.1. do SWZ (opis techniczny oferowanego sprzętu) oraz w załączniku nr A do Opisu Przedmiotu Zamówienia (dotyczy oprogramowania do zarządzania siecią komputerów i urządzeniami drukującymi) i w załączniku nr B do Opisu Przedmiotu Zamówienia (dotyczy warunków umowy), które stanowią załączniki do umowy (PPU). 2.1. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie (sprzęt), w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało na dzień składania ofert: 3.1. Produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 3.2. Produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 4. Jeżeli z treści oferty, oświadczenia lub dokumentów złożonych wraz z ofertą albo wyjaśnień Wykonawcy będzie wynikać, że oferta obejmuje rozwiązania, o których mowa powyżej w punktach 3.1 - 3.2, to oferta ta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp. 5. W celu potwierdzenia zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami określonymi powyżej w punktach 3.1 – 3.2, Wykonawca składa wraz z ofertą przedmiotowy środek dowodowy, tj. oświadczenie, którego wzór stanowi załącznik nr 1.2 do SWZ - Wykaz elementów ICT wykorzystywanych podczas realizacji zamówienia. Wykonawca w ww. wykazie zobowiązany jest jednoznacznie zidentyfikować każde oferowane rozwiązanie ICT, poprzez wskazanie wymaganych w tabeli informacji. 6. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy PZP. Wykonawca winien złożyć ofertę obejmującą całość asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia. 6.1. Zamówienie objęte zostało jedną częścią, w zakresie zakupu laptopów jednego typu, ponieważ przedmiot zamówienia jest jednorodny pod względem funkcjonalnym, technicznym oraz przeznaczenia. Wszystkie zamawiane urządzenia posiadają tożsame wymagania techniczne i będą wykorzystywane do zbliżonych codziennych zadań służbowych. Umowa ramowa stanowiąca o jednym typie podstawowym laptopa przynosi korzyści ekonomiczne, jak i organizacyjne. Służy eliminacji zwiększania kosztów realizacji zamówienia, komplikacji związanych z zarządzaniem dostawami, serwisem i gwarancją, zapewniając jednolite środowisko sprzętowe i informatyczne 7. Zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej z 5 (pięcioma) Wykonawcami, których oferty okażą się najkorzystniejsze spośród wszystkich złożonych ofert, po przyznaniu punktów zgodnie z kryteriami oceny ofert określonymi w rozdziale XIX SWZ. Zasady udzielania zamówień wykonawczych wskazano w Rozdziale VI pkt 13 SWZ oraz w § 2 Projektowanych postanowień umowy ramowej (zał. nr 2.1 do SWZ). Termin związania ofertą upływa dnia 26.12.2026 r. Klauzula informacyjna RODO została zawarta w Rozdziale II SWZ. Zamawiający nie przewiduje zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”. Zamawiający żąda złożenia JEDZ wraz z ofertą przez wszystkich wykonawców. Zamawiający przewiduje udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia wg zasad określonych w § 2 ust. 13 umowy ramowej oraz § 2 ust. 16 projektu umowy wykonawczej. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy Miejscem dostaw będą magazyny Zamawiającego zlokalizowane na terenie Wrocławia: magazyn KWP we Wrocławiu przy ul. Podwale 31-33, ul. Poznańska 48-80 lub inny magazyn wskazany przez Zamawiającego . Dokładny adres dostaw zostanie wskazany Wykonawcy w zaproszeniu do złożenia oferty. Terminy realizacji umów wykonawczych w ramach poszczególnych zaproszeń wskazane będą w umowie wykonawczej i określane będą w zależności od rodzaju i ilości sprzętu. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie wskazanym w § 4 PPU RAMOWEJ, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 1. Osobami uprawnioną do kontaktu z Wykonawcami są: 1.1. w kwestiach formalnych: pracownik Wydziału Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych KWP we Wrocławiu – Pan Adam Balicki, tel. 47 8713973; 1.2. w kwestiach merytorycznych związanych z przedmiotem zamówienia: pracownik Wydziału Teleinformatyki KWP we Wrocławiu – Pan Łukasz Kwieciński, tel. 47 871 4215. 2. Na podstawie art. 61 ust. 1 ustawy PZP „Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.” 3. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl (dalej także: „Platforma”), pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356776