Tender Summary
The Slavos Slaný, s.r.o. in Czech Republic from Europe region has released this tender for Účelem veřejné zakázky je vybudování nových fotovoltaických elektráren (FVE) na střechách budov a na volném pozemku a tím nahrazení spotřeby elektrické energie dodávané z distribuční soustavy z tradičních zdrojů, elektrickou energií vyrobenou v rámci instalovaného obnovitelného zdroje. Instalace bude realizována na následujících etapách: I. ETAPA: Fotovoltaická elektrárna SLAVOS Slaný středisko Háje (dále také jen „FVE středisko Háje“), II. ETAPA: Fotovoltaická elektrárna v areálu ČOV Slaný-Blahotice (dále také jen „FVE ČOV“), Předmětem veřejné zakázky je zhotovení realizační dokumentace, dále pak úplné, funkční a bezvadné dodání fotovoltaických panelů a provedení všech souvisejících stavebních a montážních prací, včetně dodávek potřebných materiálů, výrobků, konstrukcí a zařízeních nezbytných pro řádné dodání provozuschopné fotovoltaické elektrárny a zapojení do distribuční sítě (DS) jako i zajištění všech potřebných povolení. Dílo bude provedeno v souladu se zadávací dokumentací, zejména pak technickými podklady, které vymezují technické požadavky zadavatele na jednotlivé FVE, jejich výkon a předpokládané umístění na střechách jednotlivých objektů nebo na pozemcích. (Zadavatel upozorňuje, že příloha č.9 – Dokumentace pro provedení stavby definuje závazné parametry výkonu jednotlivých FVE a jejich umístění. Zadavatel umožňuje účastníkovi předložit vlastní řešení – počet, typ a umístění panelů, které bude respektovat max. výkon FVE. Dodavatel bere na vědomí a souhlasí, že se ve svém návrhu nesmí odchýlit od vydaných pravomocných povolení způsobem, který by vyžadoval realizaci schvalovacího procesu – tj. nesmí být měněno umístění FVE a pozemky a objekty dotčené realizací jednotlivých FVE, jak je popsáno v Dokumentaci pro provedení stavby.). Závazné technické požadavky zadavatele jsou souhrnně uvedeny v příloze č. 10 – Technická specifikace. Předmětem plnění veřejné zakázky je zejména: - vyhotovení realizační projektové dokumentace pro obě etapy, které bude v souladu s vydanými podmínkami připojení ČEZ a vydaným stavebním povolením. V rámci dokumentace bude předloženo prohlášení výrobce střídače, že toto zařízení má implementovány funkce Q(U), P(U) a P(f), - dodávka fotovoltaických panelů, optimizérů, střídačů, konstrukcí, elektroinstalačního materiálu, - realizace všech kabelových tras, - elektroinstalační práce a montážní práce, - dokumentace skutečného provedení díla v papírové a elektronické podobě, - součinnost při vydání kolaudačního souhlasu/kolaudačního rozhodnutí, - úkony nezbytné k zajištění příslušných dokladů, povolení, souhlasů, vyjádření či licencí, revizí, provedení ověřovacího a zkušebního provozu včetně zaškolení obsluhy, výchozí revize, - ve vazbě na instalaci FVE předá dodavatel poklady a poskytne zadavateli nezbytnou součinnost a spolupráci pro aktualizaci Dokumentace zdolávání požáru (vč. procesu schválení HZS), - zajištění procesu prvního paralelního připojení výroben k distribuční soustavě podle aktuálních požadavků PDS (příloha č.4 PPDS), - zajištění vydání UTP pro FVE středisko Háje, - zajištění UPOS pro FVE ČOV, - zajištění vydání Konečného provozního oznámení (PDS), Zadavatel umožňuje dílčí plnění dle jednotlivých Etap. Zadavatel stanovil celkovou předpokládanou hodnotu v souladu se ZZVZ ve výši 9 546 000,- Kč bez DPH, z toho: - I. Etapa – FVE středisko Háje ve výši 2 705 000,- Kč bez DPH, - II. Etapa – FVE ČOV ve výši 6 841 000,- Kč bez DPH, Plnění veřejné zakázky bude poskytováno následovně (podrobnosti viz návrh smlouvy o dílo) I. Etapa – FVE středisko Háje - Vyhotovení realizační projektové dokumentace do 20 kalendářních dnů od nabytí účinnosti Smlouvy, - Dodávka, instalace a podání žádosti o vydání UTP do 60 kalendářních dnů od odsouhlasení realizační projektové dokumentace ze strany zadavatele, II. Etapa – FVE ČOV - Vyhotovení realizační projektové dokumentace do 30 kalendářních dnů od nabytí účinnosti Smlouvy, - Dodávka, instalace a podání žádosti o vydání UTP a UPOS do 120 kalendářních dnů od odsouhlasení realizační projektové dokumentace ze strany zadavatele, Podrobnosti stanoví zadávací dokumentace. with tender notice no. 599764-2026 published on 02 Sep 2026. The tender is due to expire on 05 Oct 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Solar photovoltaic modules, Photovoltaic cells. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14632409.
Tender Details
Tender NoticeTI Ref: 14632409
Tender Notice No
599764-2026
Tender Organisation
Slavos Slaný, s.r.o.
Tender CPV
09331200 : Solar photovoltaic modules31712331 : Photovoltaic cells
Estimated Budget
9,546,000
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
05 Oct 2026 32 days left
Tender Description
Účelem veřejné zakázky je vybudování nových fotovoltaických elektráren (FVE) na střechách budov a na volném pozemku a tím nahrazení spotřeby elektrické energie dodávané z distribuční soustavy z tradičních zdrojů, elektrickou energií vyrobenou v rámci instalovaného obnovitelného zdroje. Instalace bude realizována na následujících etapách: I. ETAPA: Fotovoltaická elektrárna SLAVOS Slaný středisko Háje (dále také jen „FVE středisko Háje“), II. ETAPA: Fotovoltaická elektrárna v areálu ČOV Slaný-Blahotice (dále také jen „FVE ČOV“), Předmětem veřejné zakázky je zhotovení realizační dokumentace, dále pak úplné, funkční a bezvadné dodání fotovoltaických panelů a provedení všech souvisejících stavebních a montážních prací, včetně dodávek potřebných materiálů, výrobků, konstrukcí a zařízeních nezbytných pro řádné dodání provozuschopné fotovoltaické elektrárny a zapojení do distribuční sítě (DS) jako i zajištění všech potřebných povolení. Dílo bude provedeno v souladu se zadávací dokumentací, zejména pak technickými podklady, které vymezují technické požadavky zadavatele na jednotlivé FVE, jejich výkon a předpokládané umístění na střechách jednotlivých objektů nebo na pozemcích. (Zadavatel upozorňuje, že příloha č.9 – Dokumentace pro provedení stavby definuje závazné parametry výkonu jednotlivých FVE a jejich umístění. Zadavatel umožňuje účastníkovi předložit vlastní řešení – počet, typ a umístění panelů, které bude respektovat max. výkon FVE. Dodavatel bere na vědomí a souhlasí, že se ve svém návrhu nesmí odchýlit od vydaných pravomocných povolení způsobem, který by vyžadoval realizaci schvalovacího procesu – tj. nesmí být měněno umístění FVE a pozemky a objekty dotčené realizací jednotlivých FVE, jak je popsáno v Dokumentaci pro provedení stavby.). Závazné technické požadavky zadavatele jsou souhrnně uvedeny v příloze č. 10 – Technická specifikace. Předmětem plnění veřejné zakázky je zejména: - vyhotovení realizační projektové dokumentace pro obě etapy, které bude v souladu s vydanými podmínkami připojení ČEZ a vydaným stavebním povolením. V rámci dokumentace bude předloženo prohlášení výrobce střídače, že toto zařízení má implementovány funkce Q(U), P(U) a P(f), - dodávka fotovoltaických panelů, optimizérů, střídačů, konstrukcí, elektroinstalačního materiálu, - realizace všech kabelových tras, - elektroinstalační práce a montážní práce, - dokumentace skutečného provedení díla v papírové a elektronické podobě, - součinnost při vydání kolaudačního souhlasu/kolaudačního rozhodnutí, - úkony nezbytné k zajištění příslušných dokladů, povolení, souhlasů, vyjádření či licencí, revizí, provedení ověřovacího a zkušebního provozu včetně zaškolení obsluhy, výchozí revize, - ve vazbě na instalaci FVE předá dodavatel poklady a poskytne zadavateli nezbytnou součinnost a spolupráci pro aktualizaci Dokumentace zdolávání požáru (vč. procesu schválení HZS), - zajištění procesu prvního paralelního připojení výroben k distribuční soustavě podle aktuálních požadavků PDS (příloha č.4 PPDS), - zajištění vydání UTP pro FVE středisko Háje, - zajištění UPOS pro FVE ČOV, - zajištění vydání Konečného provozního oznámení (PDS), Zadavatel umožňuje dílčí plnění dle jednotlivých Etap. Zadavatel stanovil celkovou předpokládanou hodnotu v souladu se ZZVZ ve výši 9 546 000,- Kč bez DPH, z toho: - I. Etapa – FVE středisko Háje ve výši 2 705 000,- Kč bez DPH, - II. Etapa – FVE ČOV ve výši 6 841 000,- Kč bez DPH, Plnění veřejné zakázky bude poskytováno následovně (podrobnosti viz návrh smlouvy o dílo) I. Etapa – FVE středisko Háje - Vyhotovení realizační projektové dokumentace do 20 kalendářních dnů od nabytí účinnosti Smlouvy, - Dodávka, instalace a podání žádosti o vydání UTP do 60 kalendářních dnů od odsouhlasení realizační projektové dokumentace ze strany zadavatele, II. Etapa – FVE ČOV - Vyhotovení realizační projektové dokumentace do 30 kalendářních dnů od nabytí účinnosti Smlouvy, - Dodávka, instalace a podání žádosti o vydání UTP a UPOS do 120 kalendářních dnů od odsouhlasení realizační projektové dokumentace ze strany zadavatele, Podrobnosti stanoví zadávací dokumentace.