Pojištění přeprav vojenské techniky

Tender Summary

The VOP CZ, s.p. in Czech Republic from Europe region has released this tender for Cílem tohoto zadávacího řízení je uzavření pojistné smlouvy (dále jen „smlouva“) s jedním účastníkem za účelem zajištění cargo pojištění přeprav vojenské techniky v rámci projektu CV90, realizovaných mezi zadavatelem a externími dodavateli. Předmětem VZ je pojištění vztahující se zejména na přepravy: – samostatných věží, – kompletních vojenských vozidel, – případně dalších souvisejících komponent vojenské techniky. Přepravy budou realizovány jako vlastní přeprava zadavatele nebo prostřednictvím smluvních dopravců. Pojištění se musí vztahovat na přepravy realizované zpravidla v režimu FCA, přičemž musí zahrnovat i škody vzniklé při nakládce a vykládce přepravovaného majetku, včetně použití specializované techniky. Počátek pojištění nastane okamžikem převzetí zásilky k přepravě. Předpokládá se realizace opakovaných přeprav v různých logistických scénářích, zejména: – přepravy mezi dodavateli a zadavatelem, – přepravy na zkoušky (např. Bzenec), – přepravy k předání AČR. Počet přeprav, jejich přesné termíny i trasy se mohou v průběhu plnění měnit v závislosti na vývoji projektu a koordinaci mezi zadavatelem a jeho smluvními partnery. Zadavatel si vyhrazuje právo sjednávat pojištění jednotlivých přeprav dle aktuální potřeby a není povinen vyčerpat předpokládaný rozsah plnění. Vzhledem k charakteru projektu a probíhajícím jednáním mezi zadavatelem a jeho partnery nelze v době zadání VZ stanovit přesný harmonogram přeprav ani jejich konečný rozsah. Pojištění musí být sjednáno tak, aby pokrývalo variabilitu přeprav z hlediska časového průběhu, rozsahu plnění i typu přepravované techniky. Zadavatel požaduje max limit na jednu přepravu na 200 000 000 Kč. Požadovaný rozsah pojištění, tj. místa pojištění, rozsah a předmět pojištění, pojistné částky, spoluúčasti a další požadavky na pojištění, je podrobněji rozebrány v Technické části ZD a jejích přílohách. Zadavatel omezuje zveřejnění části ZD z důvodu ochrany citlivých informací souvisejících s přepravou vojenské techniky. Přílohy Technické části ZD nejsou volně dostupné na profilu zadavatele E-ZAK. Účastník, respektive zájemce o účast, může prostřednictvím E-ZAKu požádat zadavatele o zaslání neveřejné části zadávací dokumentace. Žádost o poskytnutí neveřejné části ZD včetně elektronicky podepsané dohody o ochraně důvěrných informací (NDA) zašle účastník zadavateli prostřednictvím elektronického nástroje E-ZAK přes oddíl „Poslat zprávu“. Zadavatel upozorňuje, že funkce „Žádost o vysvětlení ZD“ slouží výhradně k podávání dotazů k zadávacím podmínkám a není určena pro zasílání NDA ani žádostí o poskytnutí neveřejné části ZD. NDA nebo žádosti o poskytnutí neveřejné části ZD doručené prostřednictvím funkce „Žádost o vysvětlení ZD“ budou považovány za nesprávně podané a zadavatel na jejich základě neveřejnou část ZD neposkytne. Zadavatel si v souladu s § 36 odst. 8 a § 96 odst. 2 zákona vyhrazuje poskytnutí neveřejné části ZD pouze za předpokladu doručení řádné žádosti a elektronicky podepsané NDA. Zadavatel poskytne tyto přílohy nejpozději do 3 pracovních dnů od doručení řádné žádosti. Zadavatel důrazně doporučuje všem zájemcům aby před podáním žádosti o účast zaslali žádost o zpřístupnění neveřejné části ZD. Zadavatel upozorňuje, že neveřejná část ZD obsahuje informace významné pro zpracování nabídky v druhé fázi zadávacího řízení a při plnění VZ. Nepožádá-li účastník o její zpřístupnění neveřejné části ZD, nese plnou odpovědnost za zpracování své žádosti o účast a následně i nabídky bez znalosti těchto informací. Tato skutečnost nebude důvodem pro prodloužení lhůt, změnu zadávacích podmínek ani jiné zvýhodnění účastníka v průběhu zadávacího řízení. Pro zamezení pochybností zadavatel uvádí, že předmětná VZ není zakázkou na služby pojišťovacího makléře. Zadavatel dle předmětu VZ nepřipouští varianty nabídek podle § 102 odst. 1 zákona. Účastník, který podá nabídku obsahující plnění nad rámec požadovaného v ZD bude vyloučen z dalšího průběhu zadávacího řízení. Účastník je povinen zpracovat žádost o účast / nabídku v souladu se ZD, zejména s Technickou částí ZD. Pro zajištění porovnatelnosti nabídek zadavatel požaduje, aby účastníci při zpracování nabídky vycházeli z terminologie a struktury uvedené v ZD (zejména ve vztahu k vymezení pojistných rizik, rozsahu pojistného krytí a dalším podmínkám pojištění). Nabízené pojistné krytí musí odpovídat požadovanému rozsahu stanovenému zadavatelem. V případě, že nabídka nebude splňovat zadávací podmínky, zejména pokud bude obsahovat pouze částečné nebo jinak neodpovídající plnění, může být účastník ze zadávacího řízení vyloučen. Pro účely orientace účastníků zadavatel uvádí předpokládaný rozsah plnění v Technické části ZD (zejména počty přeprav a orientační hodnoty přepravovaného majetku). Tyto údaje mají pouze informativní charakter a nepředstavují závazek zadavatele k jejich vyčerpání. with tender notice no. 598281-2026 published on 31 Aug 2026. The tender is due to expire on 07 Oct 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Freight insurance and Insurance services relating to transport. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14592506.

Tender Details

Tender NoticeTI Ref: 14592506
Tender Notice No
598281-2026
Tender Organisation
VOP CZ, s.p.
Tender Sector
Tender Service
Worldwide
Tender Region
Tender Project Location
Tender CPV
66514000 : Freight insurance and Insurance services relating to transport
Tender Source
TED Europa
Estimated Budget
40,000,000
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
07 Oct 2026 36 days left
Tender Description
Cílem tohoto zadávacího řízení je uzavření pojistné smlouvy (dále jen „smlouva“) s jedním účastníkem za účelem zajištění cargo pojištění přeprav vojenské techniky v rámci projektu CV90, realizovaných mezi zadavatelem a externími dodavateli. Předmětem VZ je pojištění vztahující se zejména na přepravy: – samostatných věží, – kompletních vojenských vozidel, – případně dalších souvisejících komponent vojenské techniky. Přepravy budou realizovány jako vlastní přeprava zadavatele nebo prostřednictvím smluvních dopravců. Pojištění se musí vztahovat na přepravy realizované zpravidla v režimu FCA, přičemž musí zahrnovat i škody vzniklé při nakládce a vykládce přepravovaného majetku, včetně použití specializované techniky. Počátek pojištění nastane okamžikem převzetí zásilky k přepravě. Předpokládá se realizace opakovaných přeprav v různých logistických scénářích, zejména: – přepravy mezi dodavateli a zadavatelem, – přepravy na zkoušky (např. Bzenec), – přepravy k předání AČR. Počet přeprav, jejich přesné termíny i trasy se mohou v průběhu plnění měnit v závislosti na vývoji projektu a koordinaci mezi zadavatelem a jeho smluvními partnery. Zadavatel si vyhrazuje právo sjednávat pojištění jednotlivých přeprav dle aktuální potřeby a není povinen vyčerpat předpokládaný rozsah plnění. Vzhledem k charakteru projektu a probíhajícím jednáním mezi zadavatelem a jeho partnery nelze v době zadání VZ stanovit přesný harmonogram přeprav ani jejich konečný rozsah. Pojištění musí být sjednáno tak, aby pokrývalo variabilitu přeprav z hlediska časového průběhu, rozsahu plnění i typu přepravované techniky. Zadavatel požaduje max limit na jednu přepravu na 200 000 000 Kč. Požadovaný rozsah pojištění, tj. místa pojištění, rozsah a předmět pojištění, pojistné částky, spoluúčasti a další požadavky na pojištění, je podrobněji rozebrány v Technické části ZD a jejích přílohách. Zadavatel omezuje zveřejnění části ZD z důvodu ochrany citlivých informací souvisejících s přepravou vojenské techniky. Přílohy Technické části ZD nejsou volně dostupné na profilu zadavatele E-ZAK. Účastník, respektive zájemce o účast, může prostřednictvím E-ZAKu požádat zadavatele o zaslání neveřejné části zadávací dokumentace. Žádost o poskytnutí neveřejné části ZD včetně elektronicky podepsané dohody o ochraně důvěrných informací (NDA) zašle účastník zadavateli prostřednictvím elektronického nástroje E-ZAK přes oddíl „Poslat zprávu“. Zadavatel upozorňuje, že funkce „Žádost o vysvětlení ZD“ slouží výhradně k podávání dotazů k zadávacím podmínkám a není určena pro zasílání NDA ani žádostí o poskytnutí neveřejné části ZD. NDA nebo žádosti o poskytnutí neveřejné části ZD doručené prostřednictvím funkce „Žádost o vysvětlení ZD“ budou považovány za nesprávně podané a zadavatel na jejich základě neveřejnou část ZD neposkytne. Zadavatel si v souladu s § 36 odst. 8 a § 96 odst. 2 zákona vyhrazuje poskytnutí neveřejné části ZD pouze za předpokladu doručení řádné žádosti a elektronicky podepsané NDA. Zadavatel poskytne tyto přílohy nejpozději do 3 pracovních dnů od doručení řádné žádosti. Zadavatel důrazně doporučuje všem zájemcům aby před podáním žádosti o účast zaslali žádost o zpřístupnění neveřejné části ZD. Zadavatel upozorňuje, že neveřejná část ZD obsahuje informace významné pro zpracování nabídky v druhé fázi zadávacího řízení a při plnění VZ. Nepožádá-li účastník o její zpřístupnění neveřejné části ZD, nese plnou odpovědnost za zpracování své žádosti o účast a následně i nabídky bez znalosti těchto informací. Tato skutečnost nebude důvodem pro prodloužení lhůt, změnu zadávacích podmínek ani jiné zvýhodnění účastníka v průběhu zadávacího řízení. Pro zamezení pochybností zadavatel uvádí, že předmětná VZ není zakázkou na služby pojišťovacího makléře. Zadavatel dle předmětu VZ nepřipouští varianty nabídek podle § 102 odst. 1 zákona. Účastník, který podá nabídku obsahující plnění nad rámec požadovaného v ZD bude vyloučen z dalšího průběhu zadávacího řízení. Účastník je povinen zpracovat žádost o účast / nabídku v souladu se ZD, zejména s Technickou částí ZD. Pro zajištění porovnatelnosti nabídek zadavatel požaduje, aby účastníci při zpracování nabídky vycházeli z terminologie a struktury uvedené v ZD (zejména ve vztahu k vymezení pojistných rizik, rozsahu pojistného krytí a dalším podmínkám pojištění). Nabízené pojistné krytí musí odpovídat požadovanému rozsahu stanovenému zadavatelem. V případě, že nabídka nebude splňovat zadávací podmínky, zejména pokud bude obsahovat pouze částečné nebo jinak neodpovídající plnění, může být účastník ze zadávacího řízení vyloučen. Pro účely orientace účastníků zadavatel uvádí předpokládaný rozsah plnění v Technické části ZD (zejména počty přeprav a orientační hodnoty přepravovaného majetku). Tyto údaje mají pouze informativní charakter a nepředstavují závazek zadavatele k jejich vyčerpání.
Tender Bidding Type