Tender Summary
The Městská část Praha-Štěrboholy in Czech Republic from Europe region had released this tender for V souvislosti s novelou zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) (dále jen „školský zákon“), podle kterého má zadavatel podle §§ 160, 180 a 182 zákona povinnost zajišťovat hmotné zabezpečení dětí, žáků a studentů základní školy, resp. Základní školy Štěrboholy, příspěvkové organizace, a mateřské školy, jejichž je zřizovatelem, je zadavatel od 1. 1. 2026 povinen hradit poskytovateli stravování náklady, které mu vznikají při poskytování školního stravování dětem, žákům a studentům školy, a dané mateřské školy, a které poskytovateli nehradí přímo strávníci. Předmětem této veřejné zakázky je s ohledem na shora uvedené poskytování služeb provozování školní jídelny a poskytování stravování (dále jen „služby“). Součástí plnění této veřejné zakázky je nájem prostor včetně souvisejícího vybavení a zařízení zadavatelem dodavateli, neboť je to nezbytné k poskytování služeb. Stravování je poskytováno průměrně měsíčně zhruba 357 dětem (ZŠ cca 267 dětí a MŠ cca 90 dětí). Služby musí být poskytovány v souladu se všemi příslušnými hygienickými, bezpečnostními a protipožárními předpisy, zejména v souladu s podmínkami stanovenými v zákoně č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, v souladu s vyhláškou o školním stravování a podle platných hygienických a výživových norem školního stravování, tj. rovněž v souladu se zásadami správné výrobní a hygienické praxe ve stravovacích službách (HACCP). Poskytovatel bude v souvislosti s plněním služeb nakládat s odpady ekologickým způsobem a v souladu s aplikovatelnými právními předpisy. Poskytovatel se současně zaváže postupovat tak, aby minimalizoval vznik odpadů: • snížení množství obalových materiálů (nákup nebalených potravin, vyloučení jednoporcových balení, vratné obaly atd.); • zpracování surovin s maximální efektivitou, zejména: minimalizovat slupky a odřezky z ovoce a zeleniny; používat „šetrné škrabky“ a technologie, které loupou jen tenkou vrstvu slupky, odřezky, natě apod. využít (např. do vývaru, do pesta, stonky bylinek na dochucení pokrmů apod.); přebytky ovoce a zeleniny zpracovat např. zamražením, nakládáním, fermentováním, sušením apod. odřezky masa využít (např. do vývarů, základů omáček, masových kuliček apod.) staré pečivo využít (např. do vlastní strouhanky, krutonů, nádivek apod.). with tender notice no. 424814-2026 published on 22 Jun 2026. The tender expired on 29 Jun 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in School catering services. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 13445699.
Tender Details
Tender NoticeTI Ref: 13445699
Tender Notice No
424814-2026
Tender Organisation
Městská část Praha-Štěrboholy
Tender CPV
55524000 : School catering services
Estimated Budget
25,000,000
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
29 Jun 2026 Deadline passed
Tender Description
V souvislosti s novelou zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) (dále jen „školský zákon“), podle kterého má zadavatel podle §§ 160, 180 a 182 zákona povinnost zajišťovat hmotné zabezpečení dětí, žáků a studentů základní školy, resp. Základní školy Štěrboholy, příspěvkové organizace, a mateřské školy, jejichž je zřizovatelem, je zadavatel od 1. 1. 2026 povinen hradit poskytovateli stravování náklady, které mu vznikají při poskytování školního stravování dětem, žákům a studentům školy, a dané mateřské školy, a které poskytovateli nehradí přímo strávníci. Předmětem této veřejné zakázky je s ohledem na shora uvedené poskytování služeb provozování školní jídelny a poskytování stravování (dále jen „služby“). Součástí plnění této veřejné zakázky je nájem prostor včetně souvisejícího vybavení a zařízení zadavatelem dodavateli, neboť je to nezbytné k poskytování služeb. Stravování je poskytováno průměrně měsíčně zhruba 357 dětem (ZŠ cca 267 dětí a MŠ cca 90 dětí). Služby musí být poskytovány v souladu se všemi příslušnými hygienickými, bezpečnostními a protipožárními předpisy, zejména v souladu s podmínkami stanovenými v zákoně č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, v souladu s vyhláškou o školním stravování a podle platných hygienických a výživových norem školního stravování, tj. rovněž v souladu se zásadami správné výrobní a hygienické praxe ve stravovacích službách (HACCP). Poskytovatel bude v souvislosti s plněním služeb nakládat s odpady ekologickým způsobem a v souladu s aplikovatelnými právními předpisy. Poskytovatel se současně zaváže postupovat tak, aby minimalizoval vznik odpadů: • snížení množství obalových materiálů (nákup nebalených potravin, vyloučení jednoporcových balení, vratné obaly atd.); • zpracování surovin s maximální efektivitou, zejména: minimalizovat slupky a odřezky z ovoce a zeleniny; používat „šetrné škrabky“ a technologie, které loupou jen tenkou vrstvu slupky, odřezky, natě apod. využít (např. do vývaru, do pesta, stonky bylinek na dochucení pokrmů apod.); přebytky ovoce a zeleniny zpracovat např. zamražením, nakládáním, fermentováním, sušením apod. odřezky masa využít (např. do vývarů, základů omáček, masových kuliček apod.) staré pečivo využít (např. do vlastní strouhanky, krutonů, nádivek apod.).