Zimní stadion - malá hala

Tender Summary

The Statutární město Olomouc in Czech Republic from Europe region has released this tender for Předmětem veřejné zakázky je výstavba objektu malé haly, která bude sloužit jako tréninkový zimní stadion doplňující funkci stávajícího velkého zimního stadionu v Olomouci. Navrhovaná stavba má sloupový konstrukční systém, nosné sloupy, průvlaky a střešní vazníky. Ty jsou nad zázemím prefabrikované z vyztuženého betonu, výjimkou jsou velké střešní vazníky nad ledovou plochou, které jsou ocelové. Opláštění je tvořeno sendvičovými panely s předsazenou fasádou - na štítových stěnách z hliníkových lamel, boční stěny jsou opatřeny předsazenou fasádou z vlnitého plechu. Na všech fasádách je umístěno pásové prosklení různých výšek. Samotné zastřešení bude tvořené trapézovým plechem s hydroizolačním a tepelně izolačním souvrstvím, nad zázemím je nosná vrstva tvořena prefabrikovanými betonovými panely a střecha je opatřena vegetačním souvrstvím a extenzivní zelení. Na střeše bude instalována technologie FVE (celkový výkon 22 kWp). Řešený objekt má zastavěnou plochu 3 946,5 m2 a obestavěný prostor 54 302 m3. Výška hřebene hlavní hmoty je + 12,410 m. Ledová plocha 26×60 m je tvořena chlazenou železobetonovou deskou, chlazení ledové plochy je přímé se čpavkem. Založení objektu je navrženo pomocí hlubinného zakládání - pilot. Součástí stavby bude mimo jiné vybudování parkoviště o kapacitě 63 parkovacích stání a promenády - plochy pro pěší mezi stávajícím zimním stadionem a nově budovanou malou halou. Před zahájením stavebních prací musí být provedena přeložka technologického kanálu pro chlazení ledové plochy sousedního zimního stadionu. Tato veřejná zakázka bude zadávána v samostatném zadávacím řízení. Bližší specifikace předmětu plnění je obsahem příslušných částí zadávací dokumentace, např. projektové dokumentace, soupisu stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr, návrhu smlouvy, atd. with tender notice no. 588738-2026 published on 26 Aug 2026. The tender is due to expire on 25 Sep 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Stadium construction work. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14540791.

Tender Details

Tender NoticeTI Ref: 14540791
Tender Notice No
588738-2026
Tender Organisation
Statutární město Olomouc
Tender Service
Worldwide
Tender Region
Tender Project Location
Tender CPV
45212224 : Stadium construction work
Tender Source
TED Europa
Estimated Budget
324,224,290
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
25 Sep 2026 24 days left
Tender Description
Předmětem veřejné zakázky je výstavba objektu malé haly, která bude sloužit jako tréninkový zimní stadion doplňující funkci stávajícího velkého zimního stadionu v Olomouci. Navrhovaná stavba má sloupový konstrukční systém, nosné sloupy, průvlaky a střešní vazníky. Ty jsou nad zázemím prefabrikované z vyztuženého betonu, výjimkou jsou velké střešní vazníky nad ledovou plochou, které jsou ocelové. Opláštění je tvořeno sendvičovými panely s předsazenou fasádou - na štítových stěnách z hliníkových lamel, boční stěny jsou opatřeny předsazenou fasádou z vlnitého plechu. Na všech fasádách je umístěno pásové prosklení různých výšek. Samotné zastřešení bude tvořené trapézovým plechem s hydroizolačním a tepelně izolačním souvrstvím, nad zázemím je nosná vrstva tvořena prefabrikovanými betonovými panely a střecha je opatřena vegetačním souvrstvím a extenzivní zelení. Na střeše bude instalována technologie FVE (celkový výkon 22 kWp). Řešený objekt má zastavěnou plochu 3 946,5 m2 a obestavěný prostor 54 302 m3. Výška hřebene hlavní hmoty je + 12,410 m. Ledová plocha 26×60 m je tvořena chlazenou železobetonovou deskou, chlazení ledové plochy je přímé se čpavkem. Založení objektu je navrženo pomocí hlubinného zakládání - pilot. Součástí stavby bude mimo jiné vybudování parkoviště o kapacitě 63 parkovacích stání a promenády - plochy pro pěší mezi stávajícím zimním stadionem a nově budovanou malou halou. Před zahájením stavebních prací musí být provedena přeložka technologického kanálu pro chlazení ledové plochy sousedního zimního stadionu. Tato veřejná zakázka bude zadávána v samostatném zadávacím řízení. Bližší specifikace předmětu plnění je obsahem příslušných částí zadávací dokumentace, např. projektové dokumentace, soupisu stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr, návrhu smlouvy, atd.
Tender Bidding Type