Tender Summary
The Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. in Czech Republic from Europe region had released this tender for Předmětem sektorové veřejné zakázky je zkapacitnění stávajícího vodovodního přivaděče, který dopravuje vodu z úpravny vody Troubky do VDJ Polkovice. Navržené řešení by mělo zajistit potřebný nárůst čerpaného množství z dnešních 36 l/s až na 45 l/s. Navržená etapa prací obsahuje realizaci výtlaku pitné vody km 4,702 – 11,045, a to v úseku od armaturní šachty Tovačov do VDJ Polkovice. (SO 07, SO 07.1, SO 08 a PS 01 a PS 02). Kromě krátkého úseku 70 m, který řeší SO 07.1 a bude proveden v otevřeném úseku, je v celé délce navržena bezvýkopová technologie Berstlining. Původní potrubí PVC DN 200 bude nahrazeno potrubím z tvárné litiny DN 250. PS 01 a PS 02 zahrnují výměnu čerpadel v ÚV Troubky a v zesilující čerpací stanici Polkovice. Materiál potrubí pro Berstlining: Potrubí z tvárné litiny DN 250 s hrdlovým, dvojkomorovým, vnitřním zámkovým spojem s návarkem na hladkém konci, těsnícím kroužkem a jistícími segmenty (včetně spoje) (dle vnitropodnikové normy jednotlivých výrobců), minimální tloušťka stěny 5,2 mm. Vnější povrchová ochrana: žárové pozinkování v množství 200 g/m2 v souladu s ČSN EN 545:2015, odst. D.2.3 + vnější vrstva cementové malty tl. min. 5mm (OCM/ZMU) dle ČSN EN 15 542. Vnitřní ochrana: odstředivě nanášená vystýlka z cementu dle ČSN EN 545:2015, spoje budou kryty pryžovými manžetami a plechovými límci. Trubky se budou vtahovat, dovolená tažná síla jen 375 kN. Materiál potrubí pro otevřený výkop: Potrubí z tvárné litiny DN 250 s hrdlovým, dvojkomorovým, vnitřním zámkovým spojem s návarkem na hladkém konci, těsnícím kroužkem a jistícími segmenty (včetně spoje) (dle vnitropodnikové normy jednotlivých výrobců), minimální tloušťka stěny 5,2 mm (C 50). Vnější povrchová ochrana: žárové pozinkování v množství 400 g/m2 v souladu s ČSN EN 545:2015, odst. D.2.2. Vnitřní ochrana: odstředivě nanášená vystýlka z cementu dle ČSN EN 545:2015. Dodávka pitné a surové vody bude po dobu stavby zajištěna provizorním zásobováním pomocí tzv. suchovodu. Projekt doporučuje jako vhodný materiál suchovodu HDPE, minimální technické požadavky na potrubí, které je nutno respektovat, jsou profil D280, SDR 17. Projektová dokumentace řeší trasu, možné technické řešení i optimální etapizaci dílčích úseků suchovodu a přepojování tak, aby byla po celou dobu výstavby zajištěna trvalá dodávka pitné vody a surové vody. Požadavky uvedené v projektové dokumentaci představují okrajové podmínky, které musí zhotovitel při realizaci suchovodu respektovat. Práce související se zřízením a demontáží sucho-vodu jsou součástí VRN. Dodávka materiálu suchovodu je součástí zařízení staveniště. Součástí předmětu plnění jsou i další související dodávky a služby, jak jsou definovány v návrhu smlouvy o dílo, zejména čl. 3. 5., soupisu prací a dodávek a v projektové dokumentaci. Jelikož dojde ke křížení vodotečí a stavební práce budou prováděny v záplavovém území, je nutné, aby zhotovitel před realizací stav-by vypracoval a zajistil schválení havarijního a povodňového plánu stavby. Prakticky v celé délce, tj. 6 293 m (SO 07 + SO 08), kromě krátkého úseku 50m (SO 07.1) se jedná o výměnu vodovodního řadu vedenou ve stávající trase i niveletě. Tyto práce nevyžadují ve smyslu zákona 283/2021 Sb. v platném znění povolení záměru, neboť se jedná o drobnou stavbu (př. 1 zákona) charakteru výměna vedení a sítí technické infrastruktury. Pro SO 07.1 v délce 70 m trasy je vydáno společné povolení stavby. Podrobně je předmět sektorové veřejné zakázky popsán v projektové dokumentaci ve stupni pro provedení stavby. with tender notice no. 396062-2026 published on 11 Jun 2026. The tender expired on 09 Jul 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Construction work. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 13294777.
Tender Details
Tender NoticeTI Ref: 13294777
Tender Notice No
396062-2026
Tender Organisation
Vodovody a kanalizace Přerov, a.s.
Tender CPV
45000000 : Construction work
Estimated Budget
111,586,192
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
09 Jul 2026 Deadline passed
Tender Description
Předmětem sektorové veřejné zakázky je zkapacitnění stávajícího vodovodního přivaděče, který dopravuje vodu z úpravny vody Troubky do VDJ Polkovice. Navržené řešení by mělo zajistit potřebný nárůst čerpaného množství z dnešních 36 l/s až na 45 l/s. Navržená etapa prací obsahuje realizaci výtlaku pitné vody km 4,702 – 11,045, a to v úseku od armaturní šachty Tovačov do VDJ Polkovice. (SO 07, SO 07.1, SO 08 a PS 01 a PS 02). Kromě krátkého úseku 70 m, který řeší SO 07.1 a bude proveden v otevřeném úseku, je v celé délce navržena bezvýkopová technologie Berstlining. Původní potrubí PVC DN 200 bude nahrazeno potrubím z tvárné litiny DN 250. PS 01 a PS 02 zahrnují výměnu čerpadel v ÚV Troubky a v zesilující čerpací stanici Polkovice. Materiál potrubí pro Berstlining: Potrubí z tvárné litiny DN 250 s hrdlovým, dvojkomorovým, vnitřním zámkovým spojem s návarkem na hladkém konci, těsnícím kroužkem a jistícími segmenty (včetně spoje) (dle vnitropodnikové normy jednotlivých výrobců), minimální tloušťka stěny 5,2 mm. Vnější povrchová ochrana: žárové pozinkování v množství 200 g/m2 v souladu s ČSN EN 545:2015, odst. D.2.3 + vnější vrstva cementové malty tl. min. 5mm (OCM/ZMU) dle ČSN EN 15 542. Vnitřní ochrana: odstředivě nanášená vystýlka z cementu dle ČSN EN 545:2015, spoje budou kryty pryžovými manžetami a plechovými límci. Trubky se budou vtahovat, dovolená tažná síla jen 375 kN. Materiál potrubí pro otevřený výkop: Potrubí z tvárné litiny DN 250 s hrdlovým, dvojkomorovým, vnitřním zámkovým spojem s návarkem na hladkém konci, těsnícím kroužkem a jistícími segmenty (včetně spoje) (dle vnitropodnikové normy jednotlivých výrobců), minimální tloušťka stěny 5,2 mm (C 50). Vnější povrchová ochrana: žárové pozinkování v množství 400 g/m2 v souladu s ČSN EN 545:2015, odst. D.2.2. Vnitřní ochrana: odstředivě nanášená vystýlka z cementu dle ČSN EN 545:2015. Dodávka pitné a surové vody bude po dobu stavby zajištěna provizorním zásobováním pomocí tzv. suchovodu. Projekt doporučuje jako vhodný materiál suchovodu HDPE, minimální technické požadavky na potrubí, které je nutno respektovat, jsou profil D280, SDR 17. Projektová dokumentace řeší trasu, možné technické řešení i optimální etapizaci dílčích úseků suchovodu a přepojování tak, aby byla po celou dobu výstavby zajištěna trvalá dodávka pitné vody a surové vody. Požadavky uvedené v projektové dokumentaci představují okrajové podmínky, které musí zhotovitel při realizaci suchovodu respektovat. Práce související se zřízením a demontáží sucho-vodu jsou součástí VRN. Dodávka materiálu suchovodu je součástí zařízení staveniště. Součástí předmětu plnění jsou i další související dodávky a služby, jak jsou definovány v návrhu smlouvy o dílo, zejména čl. 3. 5., soupisu prací a dodávek a v projektové dokumentaci. Jelikož dojde ke křížení vodotečí a stavební práce budou prováděny v záplavovém území, je nutné, aby zhotovitel před realizací stav-by vypracoval a zajistil schválení havarijního a povodňového plánu stavby. Prakticky v celé délce, tj. 6 293 m (SO 07 + SO 08), kromě krátkého úseku 50m (SO 07.1) se jedná o výměnu vodovodního řadu vedenou ve stávající trase i niveletě. Tyto práce nevyžadují ve smyslu zákona 283/2021 Sb. v platném znění povolení záměru, neboť se jedná o drobnou stavbu (př. 1 zákona) charakteru výměna vedení a sítí technické infrastruktury. Pro SO 07.1 v délce 70 m trasy je vydáno společné povolení stavby. Podrobně je předmět sektorové veřejné zakázky popsán v projektové dokumentaci ve stupni pro provedení stavby.