Tender Summary
The Debreceni Egyetem in Hungary from Europe region has released this tender for DEK-1216 DE Természettudományi épület felújítása tárgyú közbeszerzési eljárás eredményeként az alábbi munkálatok valósulnak meg: A Debreceni Egyetem szándéka olyan új, esztétikus és korszerű terek létrehozása, ahol a legkorszerűbb technikai vívmányok alkalmazásával inspiráló közösségi, oktatási, munkaterületek alakulnak ki. A Debreceni Egyetem Kémia épület a természettudományi képzés központi oktatóépületének tekinthető, ennek okán az épületben számos funkció megtalálható, úgy, mint a Szerves és Szervetlen Kémia Tanszék, Biomérnöki Tanszék, Ásványtani Tanszék, Földtudományi Intézet irodái, az elméleti oktatási funkciókhoz kapcsolódó szemináriumi és előadó termek, a gyakorlati oktatáshoz kapcsolódó laborok, illetve egyéb hallgatói terek, kiszolgáló helyiségek. Az épület 5 egységre osztott: „A”, „B”, „C”, „D”, „E” egységekre, a „B” épületegység további 3 részre: „B”, „B2” és „B3”. Az épület belső felújítása 7 szakaszban történik az alábbiak szerint: - 1-es szakasz: „A”, „B”, „B2”, „B3” szárnyak - 2-es szakasz: „E” szárny: IV. V., szintek, VI szerelőszint és tető - 3-as szakasz: „E” szárny: földszint, I. II. III. szintek - 4-es szakasz: „D” szárny: IV., V., VI., szintek, VII. szerelőszint és tető - 5-ös szakasz: „D” szárny: földszint, I. II. III. szintek - 6-os szakasz: „C” szárny - 7-es szakasz: trafók és főelosztók cseréje Megújul az épület gépészeti rendszere, mely többek között a fűtési, hűtési, szellőzési, vízellátási és csatornarendszerét érinti. Erős és gyengeáramú rendszerek esetében új vezetékhálózatot alakítanak ki, ezenfelül megvalósul az épület tűzjelzőhálózat cseréje. A felújításhoz kapcsolódóan megújul az épület központi részén (B szárny) található három darab nagyelőadó. A laborokban, közlekedőkön burkolatcseréktörténnek. Cserére kerülnek az épületben található régi típusú vegyifülkék és munkaasztalok a technológiai konszignáció szerint. A Kémia Épület területnagysága szintenként: Pince 1663,17 m2 Földszint 3784,24 m2 I. emelet 2638,28 m2 II. emelet 2116,26 m2 III. emelet 1690,35 m2 IV. emelet 1663,34 m2 V. emelet 1676,10 m2 VI. emelet 1381,99 m2 VII. emelet 701,29 m2 Összesen: 17.315,02 m2 A további műszaki követelményeket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. A megvalósítandó beruházás további részletezését a közbeszerzési dokumentumok (műszaki leírás, tervek és árazatlan költségvetések) tartalmazzák. A közbeszerzési dokumentumokban esetlegesen nevesített típusnév, márkanév stb. csupán a pontos behatárolást szolgálja. Az ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdésében foglalt rendelkezések alapján az azzal egyenértékű teljesítést elfogadja. with tender notice no. 596108-2026 published on 31 Aug 2026. The tender is due to expire on 26 Nov 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Construction work. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14591827.
Tender Details
Tender NoticeTI Ref: 14591827
Tender Notice No
596108-2026
Tender Organisation
Debreceni Egyetem
Tender CPV
45000000 : Construction work
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
26 Nov 2026 86 days left
Tender Description
DEK-1216 DE Természettudományi épület felújítása tárgyú közbeszerzési eljárás eredményeként az alábbi munkálatok valósulnak meg: A Debreceni Egyetem szándéka olyan új, esztétikus és korszerű terek létrehozása, ahol a legkorszerűbb technikai vívmányok alkalmazásával inspiráló közösségi, oktatási, munkaterületek alakulnak ki. A Debreceni Egyetem Kémia épület a természettudományi képzés központi oktatóépületének tekinthető, ennek okán az épületben számos funkció megtalálható, úgy, mint a Szerves és Szervetlen Kémia Tanszék, Biomérnöki Tanszék, Ásványtani Tanszék, Földtudományi Intézet irodái, az elméleti oktatási funkciókhoz kapcsolódó szemináriumi és előadó termek, a gyakorlati oktatáshoz kapcsolódó laborok, illetve egyéb hallgatói terek, kiszolgáló helyiségek. Az épület 5 egységre osztott: „A”, „B”, „C”, „D”, „E” egységekre, a „B” épületegység további 3 részre: „B”, „B2” és „B3”. Az épület belső felújítása 7 szakaszban történik az alábbiak szerint: - 1-es szakasz: „A”, „B”, „B2”, „B3” szárnyak - 2-es szakasz: „E” szárny: IV. V., szintek, VI szerelőszint és tető - 3-as szakasz: „E” szárny: földszint, I. II. III. szintek - 4-es szakasz: „D” szárny: IV., V., VI., szintek, VII. szerelőszint és tető - 5-ös szakasz: „D” szárny: földszint, I. II. III. szintek - 6-os szakasz: „C” szárny - 7-es szakasz: trafók és főelosztók cseréje Megújul az épület gépészeti rendszere, mely többek között a fűtési, hűtési, szellőzési, vízellátási és csatornarendszerét érinti. Erős és gyengeáramú rendszerek esetében új vezetékhálózatot alakítanak ki, ezenfelül megvalósul az épület tűzjelzőhálózat cseréje. A felújításhoz kapcsolódóan megújul az épület központi részén (B szárny) található három darab nagyelőadó. A laborokban, közlekedőkön burkolatcseréktörténnek. Cserére kerülnek az épületben található régi típusú vegyifülkék és munkaasztalok a technológiai konszignáció szerint. A Kémia Épület területnagysága szintenként: Pince 1663,17 m2 Földszint 3784,24 m2 I. emelet 2638,28 m2 II. emelet 2116,26 m2 III. emelet 1690,35 m2 IV. emelet 1663,34 m2 V. emelet 1676,10 m2 VI. emelet 1381,99 m2 VII. emelet 701,29 m2 Összesen: 17.315,02 m2 A további műszaki követelményeket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. A megvalósítandó beruházás további részletezését a közbeszerzési dokumentumok (műszaki leírás, tervek és árazatlan költségvetések) tartalmazzák. A közbeszerzési dokumentumokban esetlegesen nevesített típusnév, márkanév stb. csupán a pontos behatárolást szolgálja. Az ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdésében foglalt rendelkezések alapján az azzal egyenértékű teljesítést elfogadja.