OCHRONĘ FIZYCZNĄ KOMPLEKSÓW 31 BAZY LOTNICTWA TAKTYCZNEGO ORAZ JEDNOSTEK BĘDĄCYCH NA ZAOPATRZENIU

Tender Summary

The 31 Baza Lotnictwa Taktycznego in Poland from Europe region has released this tender for Przed zam. obejmuje świadczenie usługi całodobowej ochrony fizycznej kompl.31BLT oraz jednostek będących na zaopatrzeniu, zgodnie ze szczegółowymi opisami przedmiotu zamówienia oraz postanowieniami umowy, które stanowić będą załączniki do SWZ. SWZ wraz z załącznikami, ze względu na charakter zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. Termin wykonania zamówienia: 12 m-cy Planowany termin rozpoczęcia świadczenia usługi to 01.12.2026r. W przypadku przedłużenia się procedury związanej z udzieleniem przedmiotowego zamówienia Zamawiający zastrzega przesunięcie terminu rozpoczęcia świadczenia usługi.Na podst. art.411ust. uPzp zam. nie określa minimalnej i maksymalnej liczby wykonawców i nie będzie stosował kryteriów selekcji. Zamawiający zaprosi jednocześnie do składania ofert wykonawców, których wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie podlegały odrzuceniu. SWZ zostanie przekazana wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1)nie podlegają wykluczeniu na podstawie art.405ust.1uPzp,art.405ust.2pkt4uPzp w związku z art.404ust uPzp oraz art.7ust.1ustawy z 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art.117uPZP brak podstaw do wykluczenia musi wykazać każdy z Wykonawców oddzielnie; 2)spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w: a) art.112ust.2pkt2uPzp dotyczącym uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający na potwierdzenie spełnienia tego warunku wymaga, aby Wykonawca udowodnił posiadanie koncesji w zakresie obejmującym przedmiot zamówienia zgodnie z dyspozycją art. 114uPzp, tj. aktualnej (ważnej) koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia zgodnie z ustawą z dnia 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia (tekst jednolity ustawy o ochronie osób i mienia Dz.U.2021poz.1995zpóźn.zm.); W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 117 uPZP, powyższy warunek zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługę, do której realizacji te uprawnienia są wymagane; b) art.112ust.2pkt4uPzp dotyczącym zdolności technicznej lub zawodowej b) 1 - Zamawiający na potwierdzenie spełnienia tego warunku wymaga, aby Wykonawca wykazał, że należycie wykonał lub wykonuje w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedną usługę w zakresie stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej świadczonej przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO) nieprzerwanie przez okres minimum 12 m-cy, a kwota tej usługi za okres 12 m-cy nie była niższa niż: ZAD 1 - 4500000,00 zł brutto,ZAD 2 -450000,00 zł brutto,ZAD 3 -1200000,00 zł brutto,ZAD 4 -850000,00 zł brutto,ZAD 5 -750000,00 zł brutto,ZAD 6 -3500000,00 zł brutto,ZAD 7 -65000,00 zł brutto. Zamawiający nie dopuszcza, by Wykonawca biorący udział w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego polegał na doświadczeniu grupy Wykonawców, której był członkiem przy innym zamówieniu publicznym, jeżeli faktycznie i konkretnie nie uczestniczył w jego realizacji. Przez jedną usługę Zamawiający rozumie jeden/ą kontrakt/umowę. W przypadku usług będących w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie wartości i czasu wykonywania danej usługi dotyczą części umowy już zrealizowanej (tj. w przedziale od dnia rozpoczęcia wykonywania usługi do upływu terminu składania wniosków) i te parametry (wartość i czas) wykonywania usługi Wykonawca obowiązany jest podać w wykazie usług (Zał. nr 2 do wniosku). Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedno zadanie może okazać się tym samym doświadczeniem w zakresie każdego zadania, przy uwzględnieniu wymaganej wartości brutto i czasu świadczenia usługi danego zadania. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 117 uPZP powyższy warunek musi spełniać co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. b) 2 – Warunkiem jest posiadanie przez Wykonawcę Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego W ZAKRESIE zad nr 1,3 i 4, zamawiający na potwierdzenie spełnienia tego warunku wymaga, aby Wykonawca wykazał, że posiada ważne Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego: dla Zad nr 1 - minimum II stopnia, potwierdzające zdolność do ochrony informacji niejawnych o klauzuli POUFNE lub wyższej (ustawa z dnia 5.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych, Dz.U.z2025 r.poz.1209) dla Zad nr 3 i 4 - minimum III stopnia, potwierdzające zdolność do ochrony informacji niejawnych o klauzuli POUFNE lub wyższej (ustawa z dnia 5.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych, Dz.U.z2025r.poz.1209) dla pozostałych zadań nie wymaga się posiadania świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art.117 upzp powyższy warunek musi spełniać ten z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, który będzie rzeczywiście wykonywać zamówienie. O udzielenie zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa mogą ubiegać się Wykonawcy mający siedzibę albo miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwie, z którym Unia Europejska lub Rzeczpospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą tych zamówień. with tender notice no. 603374-2026 published on 02 Sep 2026. The tender is due to expire on 14 Sep 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Public security services. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14633491.

Tender Details

Tender NoticeTI Ref: 14633491
Tender Notice No
603374-2026
Tender Organisation
31 Baza Lotnictwa Taktycznego
Tender Sector
Tender Service
Worldwide
Tender Region
Tender Project Location
Tender CPV
75241000 : Public security services
Tender Source
TED Europa
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
14 Sep 2026 12 days left
Tender Description
Przed zam. obejmuje świadczenie usługi całodobowej ochrony fizycznej kompl.31BLT oraz jednostek będących na zaopatrzeniu, zgodnie ze szczegółowymi opisami przedmiotu zamówienia oraz postanowieniami umowy, które stanowić będą załączniki do SWZ. SWZ wraz z załącznikami, ze względu na charakter zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. Termin wykonania zamówienia: 12 m-cy Planowany termin rozpoczęcia świadczenia usługi to 01.12.2026r. W przypadku przedłużenia się procedury związanej z udzieleniem przedmiotowego zamówienia Zamawiający zastrzega przesunięcie terminu rozpoczęcia świadczenia usługi.Na podst. art.411ust. uPzp zam. nie określa minimalnej i maksymalnej liczby wykonawców i nie będzie stosował kryteriów selekcji. Zamawiający zaprosi jednocześnie do składania ofert wykonawców, których wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie podlegały odrzuceniu. SWZ zostanie przekazana wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1)nie podlegają wykluczeniu na podstawie art.405ust.1uPzp,art.405ust.2pkt4uPzp w związku z art.404ust uPzp oraz art.7ust.1ustawy z 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art.117uPZP brak podstaw do wykluczenia musi wykazać każdy z Wykonawców oddzielnie; 2)spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w: a) art.112ust.2pkt2uPzp dotyczącym uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający na potwierdzenie spełnienia tego warunku wymaga, aby Wykonawca udowodnił posiadanie koncesji w zakresie obejmującym przedmiot zamówienia zgodnie z dyspozycją art. 114uPzp, tj. aktualnej (ważnej) koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia zgodnie z ustawą z dnia 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia (tekst jednolity ustawy o ochronie osób i mienia Dz.U.2021poz.1995zpóźn.zm.); W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 117 uPZP, powyższy warunek zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługę, do której realizacji te uprawnienia są wymagane; b) art.112ust.2pkt4uPzp dotyczącym zdolności technicznej lub zawodowej b) 1 - Zamawiający na potwierdzenie spełnienia tego warunku wymaga, aby Wykonawca wykazał, że należycie wykonał lub wykonuje w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedną usługę w zakresie stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej świadczonej przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO) nieprzerwanie przez okres minimum 12 m-cy, a kwota tej usługi za okres 12 m-cy nie była niższa niż: ZAD 1 - 4500000,00 zł brutto,ZAD 2 -450000,00 zł brutto,ZAD 3 -1200000,00 zł brutto,ZAD 4 -850000,00 zł brutto,ZAD 5 -750000,00 zł brutto,ZAD 6 -3500000,00 zł brutto,ZAD 7 -65000,00 zł brutto. Zamawiający nie dopuszcza, by Wykonawca biorący udział w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego polegał na doświadczeniu grupy Wykonawców, której był członkiem przy innym zamówieniu publicznym, jeżeli faktycznie i konkretnie nie uczestniczył w jego realizacji. Przez jedną usługę Zamawiający rozumie jeden/ą kontrakt/umowę. W przypadku usług będących w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie wartości i czasu wykonywania danej usługi dotyczą części umowy już zrealizowanej (tj. w przedziale od dnia rozpoczęcia wykonywania usługi do upływu terminu składania wniosków) i te parametry (wartość i czas) wykonywania usługi Wykonawca obowiązany jest podać w wykazie usług (Zał. nr 2 do wniosku). Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedno zadanie może okazać się tym samym doświadczeniem w zakresie każdego zadania, przy uwzględnieniu wymaganej wartości brutto i czasu świadczenia usługi danego zadania. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 117 uPZP powyższy warunek musi spełniać co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. b) 2 – Warunkiem jest posiadanie przez Wykonawcę Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego W ZAKRESIE zad nr 1,3 i 4, zamawiający na potwierdzenie spełnienia tego warunku wymaga, aby Wykonawca wykazał, że posiada ważne Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego: dla Zad nr 1 - minimum II stopnia, potwierdzające zdolność do ochrony informacji niejawnych o klauzuli POUFNE lub wyższej (ustawa z dnia 5.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych, Dz.U.z2025 r.poz.1209) dla Zad nr 3 i 4 - minimum III stopnia, potwierdzające zdolność do ochrony informacji niejawnych o klauzuli POUFNE lub wyższej (ustawa z dnia 5.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych, Dz.U.z2025r.poz.1209) dla pozostałych zadań nie wymaga się posiadania świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art.117 upzp powyższy warunek musi spełniać ten z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, który będzie rzeczywiście wykonywać zamówienie. O udzielenie zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa mogą ubiegać się Wykonawcy mający siedzibę albo miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwie, z którym Unia Europejska lub Rzeczpospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą tych zamówień.
Tender Bidding Type