Execuție lucrări _ 2 loturi LOT 1 – „ Reabilitare, modernizare si dotare Gradinita cu Program Prelungit Licurici Hunedoara” Cod SMIS 361375 LOT2 - Reabilitare, modernizare și dotare Grădinița cu Program Normal Nr. 1

Tender Summary

The Municipiul Hunedoara in Romania from Europe region has released this tender for AC implementează 2 proiecte de reabilitare și dotarea a doua gradinite din cadrul infrastructurii educaționale din Mun Hunedoara _pe loturi : LOT 1 – “Reabilitare, modernizare și dotare Grădinița cu Program Prelungit Licurici Hunedoara”, în baza ctr de finantare nr. 445/21.05.2026 , încheiat cu ADR a Regiunii Vest, în calitate de AM PR Vest. LOT 2– “Reabilitare, modernizare și dotare Grădiniței cu Program Normal Nr. 1, Hunedoara”, în baza ctr de finantare nr. 446/21.05.2026, încheiat cu AADR a Regiunii Vest, în calitate de AM PR Vest. In acest sens, AC doreste contractarea unui Antreprenor specializat în executia de lucrari de reabilitare si eficientizare clădiri publice și a cladirilor rezidențiale familiale care sa detină capacitatea tehnica pentru implementarea si atingerea rezultatelor si obiectivelor asumate prin ctr de finanatre, pentru fiecare lot. În vederea execuției lucrărilor, se pun la dispoziția ofertanților prin documentația de atribuire: pentru LOT1. - Proiectul Tehnic nr.1 4 /2024 elab de SC KEOPS URBAN CONCEPT SRL . - Autorizație de Constr nr. 128 din 04.09.2024. Investiția prevăzută în cadrul proiectului "Reabilitare, modernizare și dotare Grădinița cu Program Prelungit Licurici Hunedoara” se va realiza la Grădinița Licurici situata în mun Hunedoara, pe strada Ștefan cel Mare nr. 1A. Terenul și construcția sunt proprietate a UAT Mun Hunedoara, cu drept de administrare pe o perioadă de 49 ani în favoarea Grădiniței cu Program Prelungit nr.1, Hunedoara, ca unitate cu pers jur din care face parte Grădinița cu Program Prelungit Licurici, conform Extrasului de CF nr. 69645 Hunedoara, nr. Cad. 69645, având o suprafata de teren de 2400 mp, categoria de folosință curți construcții. Pe acest teren se află clădirea Grăd cu program prelungit “ Licurici” , notată în C.F. cu nr. cadastral 69645 – C1 în suprafața construită de 417,0 mp, regimul de înălțime subsol tehnic parțial, parter și două etaje suprafața construit-desfășurată de 1221,0 mp. Destinația terenului și a clădirii este cea de unitate de învățământ pentru educarea și instruirea copiilor între 3 și 6 ani, cu program prelungit și normal. pentru LOT 2. - Proiectul Tehnic nr. 15 /2024 elab de SC KEOPS URBAN CONCEPT SRL . - Autorizație de Constr nr. 18 din 12.02.2026. Investiția prevăzută în cadrul proiectului " “Reabilitare, modernizare și dotare Grădiniței cu Program Normal Nr. 1, Hunedoara”, se va realiza la Grădinița cu Program Normal Nr. 1 situata in Hunedoara pe strada Rândunicii nr. 1, Terenul și construcția sunt proprietate a UAT Municipiul Hunedoara, cu drept de adm pe o perioadă de 49 ani în favoarea Grădiniței cu Program Prelungit ”Dumbrava Minunată” Hunedoara, ca unitate cu pers jur din care face parte Grăd cu Program Normal nr.1, conform Extrasului de Carte Funciară nr. 71474-C1-U2 Hunedoara, nr. Cad. 71474-C1-U2, cu o suprafață construită de 1.112 mp, fiind domeniu fiind domeniu public, categoria de folosință curți construcții. Terenul are suprafața totală de 2504,0 mp, din care suprafața de 1324,0 mp este aferentă Grădiniței P.N. 1 și este înscrisă în C.F. nr. 71475 Hunedoara, nr. cad 71475. Construcția C1 inclusiv trotuarul perimetral și teren de sub acestea sunt înscrise în C.F. nr. 71474 Hunedoara, în suprafață totală de 1180,0 mp. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de ach publică are dreptul de a solicita clarificări sau informatii suplimentare în legatură cu doc de atribuire este de 20 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările si completările ulterioare, Autoritatea Contractantă stabilește că termenul limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare in a 10 –a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. with tender notice no. 596686-2026 published on 31 Aug 2026. The tender is due to expire on 16 Sep 2026. This tender is sourced from TED Europa and is eligible for suppliers interested in Construction work. Interested bidders can obtain further information including complete bid documents or ways to participate by registering on Tender Impulse and referencing via Tender Impulse ID 14592492.

Tender Details

Tender NoticeTI Ref: 14592492
Tender Notice No
596686-2026
Tender Organisation
Municipiul Hunedoara
Tender Service
Worldwide
Tender Region
Tender Project Location
Tender CPV
45000000 : Construction work
Tender Source
TED Europa
Tender Document Type
Tender Notice
Tender Deadline
16 Sep 2026 14 days left
Tender Description
AC implementează 2 proiecte de reabilitare și dotarea a doua gradinite din cadrul infrastructurii educaționale din Mun Hunedoara _pe loturi : LOT 1 – “Reabilitare, modernizare și dotare Grădinița cu Program Prelungit Licurici Hunedoara”, în baza ctr de finantare nr. 445/21.05.2026 , încheiat cu ADR a Regiunii Vest, în calitate de AM PR Vest. LOT 2– “Reabilitare, modernizare și dotare Grădiniței cu Program Normal Nr. 1, Hunedoara”, în baza ctr de finantare nr. 446/21.05.2026, încheiat cu AADR a Regiunii Vest, în calitate de AM PR Vest. In acest sens, AC doreste contractarea unui Antreprenor specializat în executia de lucrari de reabilitare si eficientizare clădiri publice și a cladirilor rezidențiale familiale care sa detină capacitatea tehnica pentru implementarea si atingerea rezultatelor si obiectivelor asumate prin ctr de finanatre, pentru fiecare lot. În vederea execuției lucrărilor, se pun la dispoziția ofertanților prin documentația de atribuire: pentru LOT1. - Proiectul Tehnic nr.1 4 /2024 elab de SC KEOPS URBAN CONCEPT SRL . - Autorizație de Constr nr. 128 din 04.09.2024. Investiția prevăzută în cadrul proiectului "Reabilitare, modernizare și dotare Grădinița cu Program Prelungit Licurici Hunedoara” se va realiza la Grădinița Licurici situata în mun Hunedoara, pe strada Ștefan cel Mare nr. 1A. Terenul și construcția sunt proprietate a UAT Mun Hunedoara, cu drept de administrare pe o perioadă de 49 ani în favoarea Grădiniței cu Program Prelungit nr.1, Hunedoara, ca unitate cu pers jur din care face parte Grădinița cu Program Prelungit Licurici, conform Extrasului de CF nr. 69645 Hunedoara, nr. Cad. 69645, având o suprafata de teren de 2400 mp, categoria de folosință curți construcții. Pe acest teren se află clădirea Grăd cu program prelungit “ Licurici” , notată în C.F. cu nr. cadastral 69645 – C1 în suprafața construită de 417,0 mp, regimul de înălțime subsol tehnic parțial, parter și două etaje suprafața construit-desfășurată de 1221,0 mp. Destinația terenului și a clădirii este cea de unitate de învățământ pentru educarea și instruirea copiilor între 3 și 6 ani, cu program prelungit și normal. pentru LOT 2. - Proiectul Tehnic nr. 15 /2024 elab de SC KEOPS URBAN CONCEPT SRL . - Autorizație de Constr nr. 18 din 12.02.2026. Investiția prevăzută în cadrul proiectului " “Reabilitare, modernizare și dotare Grădiniței cu Program Normal Nr. 1, Hunedoara”, se va realiza la Grădinița cu Program Normal Nr. 1 situata in Hunedoara pe strada Rândunicii nr. 1, Terenul și construcția sunt proprietate a UAT Municipiul Hunedoara, cu drept de adm pe o perioadă de 49 ani în favoarea Grădiniței cu Program Prelungit ”Dumbrava Minunată” Hunedoara, ca unitate cu pers jur din care face parte Grăd cu Program Normal nr.1, conform Extrasului de Carte Funciară nr. 71474-C1-U2 Hunedoara, nr. Cad. 71474-C1-U2, cu o suprafață construită de 1.112 mp, fiind domeniu fiind domeniu public, categoria de folosință curți construcții. Terenul are suprafața totală de 2504,0 mp, din care suprafața de 1324,0 mp este aferentă Grădiniței P.N. 1 și este înscrisă în C.F. nr. 71475 Hunedoara, nr. cad 71475. Construcția C1 inclusiv trotuarul perimetral și teren de sub acestea sunt înscrise în C.F. nr. 71474 Hunedoara, în suprafață totală de 1180,0 mp. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de ach publică are dreptul de a solicita clarificări sau informatii suplimentare în legatură cu doc de atribuire este de 20 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările si completările ulterioare, Autoritatea Contractantă stabilește că termenul limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare in a 10 –a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Tender Bidding Type