Romania Tenders - 31 August 2026

162 tenders published in Romania on 31 August 2026.

Tender Impulse is your trusted global tender website and tender aggregator, offering access to tens of thousands of tenders from over 190 countries. On this page, explore all government tenders, business tenders, and e-tenders published in Romania on 31 August 2026, across industries like Infrastructure and construction, IT-Software, Education & Training, Oil and Gas, Management Consultancy, Healthcare & Medical, Defence.

Why Choose Tender Impulse for Romania?

  • Access a curated list of tender notices from official sources, including ministries, PSUs, and local procurement authorities.
  • Daily updates of world tenders covering Romania and beyond.
  • Tailored listings for sectors like Infrastructure and construction, IT-Software, Education & Training, Oil and Gas, Management Consultancy, Healthcare & Medical, Defence, including projects in EPC, defence, and infrastructure.
  • Easy filters to sort tenders by publish date, keywords, CPV codes, or authority name.

Get Started with Full Access

With a simple free live demo, gain access to tender details, bidding documents, authority contacts, and real-time updates from Romania.

14590859 Contract de servicii publice nr.1 atribuit competitiv pentru perioada 10/12/2028 - 11/12/2033 Deadline30 Nov 2027 14590874 Contract de furnizare echipamente și aparatură medicală pentru formare în cadrul proiectului PROTEGO – Program de Resiliență și Organizare pentru Tratamentul Eficient al l Deadline01 Oct 2026 14590881 Servicii de asigurare facultativa a autovehiculelor CASCO Deadline21 Sep 2026 14590929 Execuție lucrări _ 2 loturi LOT 1 – „ Reabilitare, modernizare si dotare Gradinita cu Program Prelungit Licurici Hunedoara” Cod SMIS 361375 LOT2 - Reabilitare, modernizare Deadline16 Sep 2026 14590965 Servicii de intretinere, constatare/diagnosticare, reglari si reparatii, inclusiv furnizare de piese de schimb si materiale de exploatare pentru autovehiculele tip UNIMOG Deadline02 Oct 2026 14590980 Contract servicii de reparare si intretinerea a echipamentului medical Deadline07 Sep 2026 14590990 Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare - ACORD CADRU - 48 luni Deadline17 Sep 2026 14591007 "Reabilitare, modernizare, extindere, construire și dotare Spital Clinic de Urgenta “Prof. Dr. Agrippa Ionescu” str. I.C.Bratianu, nr. 149, satul Balotesti, comuna Balotesti, Deadline26 Nov 2026 14591095 Diverse medicamente Deadline28 Sep 2026 14591120 DREZINA MOTOR DIESEL EURO 6 TIP AGR 200 Deadline30 Sep 2026 14591131 ” Reabilitarea Bazinului de Apă Curată si a lucrărilor anexe pe Râul Doftana, Județul Prahova”, Coduri CPV – 45240000-1, 45248000-7, 71242000-6, 71322000-1, 71321000-4, Deadline14 Sep 2026 14591155 Furnizare – Autoutilitară multifuncțională pentru măturat stradal Deadline26 Nov 2026 14591187 Întreținerea curentă pe timp de iarnă a drumurilor județene din județul Harghita, Loturile 1-14 Deadline26 Nov 2026 14591279 Contract de servicii publice nr.2 atribuit competitiv pentru perioada 10/12/2028 - 11/12/2033 Deadline30 Nov 2027 14591294 Contract de servicii publice nr.3 atribuit competitiv pentru perioada 10/12/2028 - 11/12/2033 Deadline30 Nov 2027 14591326 Depozit CL Aviatie in Cazarma 979 Bacau Deadline26 Nov 2026 14591348 Delegarea gestiunii serviciului public de salubrizare din Comuna Chiajna, judetul Ilfov, colectarea separata si transportul deseurilor comunale si a altor fluxuri (deseuri municipa Deadline07 Oct 2026 14591358 FURNIZAREA ECHIPAMENTELOR MEDICALE NECESARE SPITALULUI DE BOLI INFECȚIOASE ȘI TROPICALE DR. VICTOR BABEȘ ȘI SPITALUL CLINIC COLENTINA ( SECTIA CARDIOLOGIE ) – 2 LOTURI Deadline02 Oct 2026 14591360 Lucrări de execuție privind obiectivul de investitii „Reabilitarea, modernizarea și consolidarea Școlii Gimnaziale nr. 178” Deadline14 Sep 2026 14591396 Servici de REPARARE SI INTRETINERE A AUTOVEHICULELOR din dotarea parcului auto al S.N. RADIOCOMUNICATII S.A. (S.N.R.) - 5 loturi Deadline05 Oct 2026 14591399 Reactivi de Laborator - imunologie Deadline02 Oct 2026 14591401 Lucrari de intretinere periodica - Covoare asfaltice executate la cald pe reteaua de drumuri din administrarea DRDP-Constanta – SDN Slobozia -Acord Cadru 4 ani Deadline26 Nov 2026 14591424 Creșterea eficienței energetice a clădirilor publice din județul Ialomița Deadline26 Nov 2026 14591450 ACHIZITIONAREA DE SERVICII DE VERIFICARE ,INTRETINERE SI REPARATII APARATURA MEDICALA III ,82 de loturi conform caietului de sarcini. Deadline02 Oct 2026 14591452 Servicii de întocmire documentații tehnico-economice necesare implementării proiectelor Deadline26 Nov 2026 14591457 Contract cadru de furnizare piatră naturală andezit. Deadline28 Sep 2026 14591488 Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitie - Cresterea eficientei energetice pentru : LOT 1- Liceului Tehnologic Constantin Brancusi LOT 2 - Gimnaziale Ioan Slavici, Calea Deadline26 Nov 2026 14591500 ‘Furnizare, montare și punere în funcțiune echipamente și dotări în cadrul proiectului„Reabilitarea, modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru înv� Deadline29 Sep 2026 14591528 ACORD – CADRU DE PRESTARE SERVICII DE COMUNICAŢII DE CONECTARE Deadline26 Nov 2026 14591529 Servicii de amenajare a padurilor-OS Medias 2026 DS Sibiu Deadline30 Sep 2026 14591534 ECHIPAMENTE DE LABORATOR tip 2 Deadline28 Sep 2026 14591548 „Achiziționarea a 7350 tone sare gemă industrială cu granulozitate 0-8 mm, pentru prestarea serviciului de deszăpezire iarna 2026-2027” Deadline28 Sep 2026 14591553 Acord cadru Consumabile Medicale și Ureteroscop flexibil digital Deadline07 Sep 2026 14591617 Servicii de implementare „APLICAȚIE SOFTWARE – PLATFORMĂ INTEGRATĂ”, în cadrul Proiectului “DIGITALIZAREA UAT ORAȘUL SEGARCEA”, Deadline21 Sep 2026 14591621 Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii “Cresterea eficientei energetice a cladirii Primariei Municipiului Oradea”, proiect finantat prin PNRR Deadline26 Nov 2026 14591652 Servicii de amenajare a padurilor-OS Dumbraveni 2026 DS Sibiu Deadline30 Sep 2026 14591659 Furnizare Materiale de curatenie - 3 loturi Deadline14 Sep 2026 14591727 Servicii de mentenanță preventivă și corectivă pentru sistemele HVAC și aparatele de aer condiționat din cadrul Spitalului Clinic de Urgență pentru Copii «Louis Țurcanu� Deadline09 Sep 2026 14591752 Echipamente etapa 3 pentru cercetarea celulelor individuale în medicina personalizată aferente proiectului “Consolidarea capacității UMF „Iuliu Hațieganu” de formare a s Deadline30 Sep 2026 14591756 Furnizare de degivrant lichid si degivrant solid pentru degivrarea suprafetelor de miscare ale CNAB, punctele de lucru AIHCB si AIBB-AV, pe loturi: Lotul 1 – Degivrant lichid pen Deadline01 Oct 2026 14591766 Furnizarea și distribuția fructelor (mere), a laptelui (UHT) și a produselor de panificație în Municipiul Reșița, pentru anii școlari 2026-2029, în cadrul „Programului p Deadline05 Oct 2026 14591774 „ Achizitia serviciilor de proiectare faza Proiect Tehnic , DTAC si DE pentru obiectivul “ DL 12 - Drum de legatura com. Floresti, jud Cluj” Deadline30 Sep 2026 14591775 Dotarea Unității de Supraveghere și Tratament Avansat al Pacienților Cardiaci Critici (USTACC) Deadline02 Oct 2026 14591796 Executie lucrari pentru obiectivul„Reabilitare termică a pavilionului C17-Fizioterapie, Psihiatrie Copii” Deadline21 Sep 2026 14591816 IT solutions + Hardware equipment Deadline14 Sep 2026 14591817 Items of equipment from the composition of the service uniform: Lot 1 - Fes, Lot 2 - Stockings, Lot 3 - Nominal Badge Deadline17 Sep 2026 14591835 Proiectarea DDE, As Built si executia Modernizare statia 110/20 kV Costesti, orasul Costesti, str. Industriilor, nr. 3, jud. Arges Deadline26 Nov 2026 14591851 Acord-cadru de achizitie publică de fire sutură divizate pe 9 loturi Deadline26 Nov 2026 14591852 MATERIALE SANITARE 1 (2026) Deadline05 Oct 2026 14591873 Servicii de curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile Deadline26 Nov 2026 14591875 Actualizare proiect tehnic și execuția lucrărilor de reparații capitale pentru Digul de SE Port Tomis și platforma aferentă acestui dig și Organizarea de șantier Deadline30 Sep 2026 14591877 Acord-cadru de furnizare şi distributie a fructelor, laptelui, produselor lactate și produselor de panificație pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore d Deadline12 Oct 2026 14591894 Achizitia serviciilor de proiectare faza Proiect Tehnic , DTAC si DE pentru obiectivul “ DL 11 - Drum de legatura din localitatea Floresti , judetul Cluj” Deadline30 Sep 2026 14591926 Pachet 61: Proiectare – faza adaptare la amplasament, executie lucrari și asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executiei lucrarilor pentru obiectivul de inves Deadline26 Nov 2026 14591931 Servicii de proiectare și execuție a lucrărilor pentru: ACCES RUTIER COMPLEMENTAR DESCĂRCARE A3 COMARNIC Deadline26 Nov 2026 14591941 Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitie - Cresterea eficientei energetice pentru : LOT 1 Sc.Gimnaziala Nicolae Balcescu ; LOT 2 Liceul Teoretic Aurel Lazar LOT 3 Colegi Deadline26 Nov 2026 14591951 Servicii de proiectare pentru actualizarea Proiectului Tehnic de Execuție, asistenta tehnica si executie a Lucrarilor cunoscute sub numele de « Modernizare transport electric Par Deadline26 Nov 2026 14592001 Realizare statie de transformare 110/20/10 kV, ȋn zona cartierului Someseni, Mun. Cluj- Napoca, jud. Cluj Deadline29 Nov 2026 14592020 ACORD CADRU FURNIZARE DIVERSE MEDICAMENTE Deadline02 Oct 2026 14592031 Achiziție Platforma experimentală tip stivuitor în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358 Deadline05 Oct 2026 14592041 Echipamente pentru laborator – 4 loturi Deadline14 Sep 2026 14592044 FURNIZARE SISTEM COMPLEX DE TERAPIA DURERII Deadline05 Oct 2026 14592059 Furnizare materiale sanitare si consumabile 85 loturi Deadline02 Oct 2026 14592067 Servicii de curatare, intretinere si decolmatare a rigolelor de colectare a apelor pluviale si a cursurilor de apa aflate in administrarea Consiliului Local al Municipiului Cluj-Na Deadline05 Oct 2026 14592088 3525 Clinceni - Servicii și lucrări de execuție pentru obiectivului de investiție - Deadline26 Nov 2026 14592151 Servicii de audit energetic, expertiza tehnica si elaborare DALI, in vederea eficientizarii energetice a cladirilor publice din Regiunea de Dezvoltare Sud-Est ( judetele Braila, Bu Deadline29 Nov 2026 14592158 Pachet 51: Proiectare – faza adaptare la amplasament, executie lucrari și asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executiei lucrarilor pentru obiectivul de inves Deadline29 Nov 2026 14592181 Lucrări de reparații curente la pavilionul K din cazarma 1369 Constanța Deadline06 Oct 2026 14592236 “Technical support services for Oracle software products” CR 45787 Deadline19 Oct 2026 14592256 "Servicii de împăduriri în fondul forestier proprietate publică a statului administrat de către O.S. Mușătești - campania de toamnă 2026” – Directia Silvica Arges Deadline14 Sep 2026 14592301 Proiectare si Executie Lucrări pentru obiectivul de investiție “CONSTRUIRE PASAJ RUTIER CARTIER TRACTORUL-BDUL.GRIVIȚEI ȘI LEGĂTURI INTRE I.C. BRĂTIANU ȘI BDUL. GRIVIȚEI� Deadline21 Sep 2026 14592315 Elab proiect pentru PAC/DTAC, PT, asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executarii lucrarilor si executie lucrari pentru ob invest: Implementarea sistem de manage Deadline29 Nov 2026 14592318 Servicii de proiectare și execuție lucrării aferente obiectivului de investiții ”Construire clădire cu funcție de servicii de incubator de afaceri în Municipiul Sfântu Gh Deadline11 Sep 2026 14592328 LABORATORY EQUIPMENT type 3 Deadline28 Sep 2026 14592334 Structură suport pentru detectoarele de neutroni ale ansamblului experimental ELIGANT-TN 2.0 Deadline28 Sep 2026 14592340 DELEGAREA PRIN CONCESIUNE A GESTIUNII ACTIVITĂȚII DE OPERARE A CENTRULUI DE COLECTARE PRIN APORT VOLUNTAR A DEȘEURILOR DE LA PERSOANELE FIZICE DIN COMUNA GIROC, JUDEȚUL TIMIȘ Deadline15 Sep 2026 14592357 Spectrometru de masă cuadrupolar Deadline01 Oct 2026 14592377 Achiziționarea produselor de mobilier pentru dotarea grupelor de preșcolari/ sălilor de clase/ laboratoarelor de științe/ cabinetelor școlare/ sălilor de sport în cadrul pr Deadline26 Nov 2026 14592380 LUCRĂRI DE REPARAȚII PLATFORME ȘI PARCĂRI, PARTE CAROSABILĂ, ÎN MUNICIPIUL BUCUREȘTI Deadline18 Sep 2026 14592402 reactivi pentru imunohematologie si reactivi compatibili cu linie micrometoda ID DIAMED SYSTEM – 2 loturi Deadline02 Oct 2026 14592413 DJCL02 - Reabilitare si extindere retele de apa si canalizare in zona Vest in Municipiul Craiova Deadline29 Nov 2026 14592430 Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitie - Cresterea eficientei energetice pentru : LOT 1- Liceului de Arte, str. Menumorut nr. 33B; LOT 2 - Școala Gimnazială Lucreți Deadline29 Nov 2026 14592444 Furnizare de produse agroalimentare Deadline18 Sep 2026 14592451 PROIECTARE SI EXECUȚIE LUCRĂRI: Drum TransRegio Feleac TR 35 – Etapa I Centura Metropolitană TR 35 și Drumuri de Legătură – Faza I Centura Metropolitană TR 35 şi Drumur Deadline15 Sep 2026 14592453 Acord-cadru furnizare combustibil lichid usor tip III sau echivalent Deadline15 Sep 2026 14592492 Execuție lucrări _ 2 loturi LOT 1 – „ Reabilitare, modernizare si dotare Gradinita cu Program Prelungit Licurici Hunedoara” Cod SMIS 361375 LOT2 - Reabilitare, modernizare Deadline16 Sep 2026 14592509 Cabluri si conductoare de MT Deadline29 Nov 2026 14592512 Echipamente de cercetare pentru dotarea Laboratorului de radioizotopi Deadline17 Sep 2026 14592567 Acord/acorduri cadru, secret de serviciu, de furnizare echipamente medicale Deadline02 Nov 2026 14592576 Combaterea poleiului si deszăpezire pe drumurile județene din administrarea Consiliului Județean Vrancea pe durata a 48 luni calendaristice Deadline21 Sep 2026 14592635 Extinderea sistemului de canalizare apa uzata menajera din Oras Pogoanele in localitatea Padina, Judetul Buzau Deadline29 Nov 2026 14592640 Servicii de supraveghere a lucrărilor de construcții pentru obiectivul de investiții ” SPITAL CLINIC DE URGENȚĂ PENTRU COPII CLUJ – NAPOCA” Deadline14 Sep 2026 14592653 Proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia de lucrari pentru obiectivul de investitii „Consolidare, reabilitare, modernizare – cladire administrativa, Deadline29 Nov 2026 14592682 Acord cadru - Servicii de pază, monitorizare si transport valori pentru sediile structurilor din cadrul DGRFP Galati Deadline28 Sep 2026 14592691 SERVICII DE PAZĂ CIVILĂ FIXĂ ȘI PAZĂ PRIN PATRULARE AUTO LA OBIECTIVELE C.N. A.C.N. SA. Deadline15 Sep 2026 14592704 ACORD-CADRU de furnizare produse – Medicamente – CAPLACIZUMABUM Deadline05 Oct 2026 14592770 Pachet 29: Proiectare-faza adaptare la amplasament, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivele de i Deadline29 Nov 2026 14592776 Servicii de amenajare a padurilor-OS.Livezi 2026 DSBC Deadline05 Oct 2026 14592808 Furnizare motorina euro 5 Deadline29 Nov 2026 14592820 Servicii de amenajare a padurilor-OS.Fantanele 2026 DSBC Deadline05 Oct 2026 14592842 Autospecială pentru controlul documentelor şi efectuarea verificărilor în baza de date Deadline09 Sep 2026 14592843 Furnizare, instalare, punere in functiune, instruire personal si service in perioada de garantie – Instrumentar specific Politrauma Deadline02 Oct 2026 14592867 Servicii de paza si patrulare Deadline29 Nov 2026 14592869 Delegare prin concesiune a gestiunii unor activități ale serviciului de salubrizare în Sectorul 2 al Municipiului București Deadline14 Sep 2026 14592918 ACORDURI – CADRU de furnizare a produselor „Ambulanţă tip B 4X2”, „Ambulanţă tip B 4X4” și „Ambulanţă tip C” destinate Serviciul Mobil de Urgență, Reanimare Deadline29 Nov 2026 14592924 Armaturi pentru retele de apa 2026 Deadline29 Nov 2026 14592930 Achizitie dotari in cadrul proiectului „DOTAREA SERVICIULUI DE ANATOMIE PATOLOGICA SI LABORATOR GENETICA SI DIAGNOSTIC MOLECULAR, PENTRU DIAGNOSTICUL CANCERULUI -cod SMIS 329100� Deadline01 Oct 2026 14592936 CL11 - Extinderea si reabilitarea retelelor de alimentare cu apa si canalizare din localitatile Poplaca, Rasinari, Cisnadie, Cisnadioara si Tocile si colector ape uzate Deadline29 Nov 2026 14594612 Proiectare si executie lucrari pentru obiectivul Centrul rezidential de recuperare din adictii "Noi orizonturi" Deadline14 Oct 2026 14594624 Servicii de curățenie a birourilor DS Hunedoara 2025 Deadline29 Nov 2026 14594671 ATM-CL-06: “Extindere și reabilitare rețele de apă și de canalizare, conducte de aducțiune și gospodării de apă în orașul Copșa Mică și comunele Târnava, Valea Viil Deadline17 Sep 2026 14594693 P17 P+E–faza adaptare la amplasament pt ob de investitii Proiect TIP L 1: 11811 „Construire creșă mare,str. Viitorului nr. 28A,municipiul Sibiu,județul Sibiu”,Lot 2: 11969 Deadline29 Nov 2026 14594694 Servicii de amenajare a padurilor-OS.Sascut 2026 DSBC Deadline08 Oct 2026 14594892 Servicii de dezvoltare de software și sisteme informatice în cadrul proiectului: „Soluții digitale pentru comunități digitale în cadrul parteneriatului dintre comunele Jose Deadline01 Oct 2026 14595233 Furnizare apă plată pentru dozatoare Deadline28 Sep 2026 14595245 Lucrări de reparații curente la pavilionul C1 din cazarma 1369 Constanța Deadline05 Oct 2026 14595257 Servicii de mentenanță preventivă și corectivă pentru sistemele HVAC și aparatele de aer condiționat din cadrul Spitalului Clinic de Urgență pentru Copii «Louis Țurcanu� Deadline16 Sep 2026 14595856 Achizitie,,ANSAMBLU TUB CUPOLA RX CU SISTEM DE RACIRE INTEGRAT PENTRU COMPUTER TOMOGRAF FUJIFILM – FCT SPEEDIA" Deadline14 Sep 2026 14595868 Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii “Cresterea eficientei energetice a cladirii Primariei Municipiului Oradea”, proiect finantat prin PNRR Deadline29 Nov 2026 14595918 Servicii de catering pentru implementarea Programului național „Masă Sănătoasă” de acordare a unui suport alimentar pentru elevii din cadrul Școlii Gimnaziale nr. 162, Ș Deadline04 Sep 2026 14602219 Servicii de dezvoltare a Sistemului Informatic Integrat în cadrul proiectului ”Sistem Informatic pentru Gestionarea Fondului Forestier Administrat de Romsilva Deadline28 Sep 2026 14603044 Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitie - Cresterea eficientei energetice pentru : LOT 1 Sc.Gimnaziala Nicolae Balcescu ; LOT 2 Liceul Teoretic Aurel Lazar LOT 3 Colegi Deadline29 Nov 2026 14603054 GR-CS-04 Asistenta tehnica pentru managementul proiectului, supervizarea lucrarilor si asistenta tehnica acordata de proiectant pe durata executiei lucrarilor din cadrul “Proiect Deadline05 Oct 2026 14603059 ACHIZITIE ANTIBIOTICE SI MEDICAMENTE CHIMIOTERAPEUTICE DE UZ DERMATOLOGIC, MEDICAMENTE DIVERSE 2026 -2028 (ACORD CADRU 24 LUNI) Deadline06 Oct 2026 14603117 ACORD CADRU DE FURNIZARE CONSUMABILE ANGIOGRAFIE SI ANGIOPLASTIE 2026 Deadline30 Sep 2026 14603132 Proiectare si Executie Nod Rutier A1 (km 326+155) – DJ 704 (Cugir) Deadline14 Sep 2026 14604148 Acord-cadru furnizare „Hrană pentru animale din cadrul Administratia Gradinii Zoologice Și a Platoului Cornești” Deadline28 Sep 2026 14604153 Lot 1: DEFIBRILATOR DE INSTRUIRE PENTRU SCENARII (AED), Pachet 3 manechine pentru suportul de bază al vieţii Lot 2- MODEL DEMONSTRATIV CAP ÎN SECŢIUNE si MANECHIN TORS ADULT PE Deadline30 Sep 2026 14604162 LUCRĂRI – proiectare și execuție privind ”Servicii de elaborare a documentației tehnico - economice - faza DTAC, Proiect tehnic și detalii de execuție, asistență tehnic Deadline29 Nov 2026 14604194 Achizitie reactivi Deadline02 Oct 2026 14604196 Servicii de regenerare a pădurilor 1/2027 - dssv Deadline07 Sep 2026 14605593 Project development for PAC/DTAC, PT, technical assistance from the designer during the execution of the works and execution of works for OB Invest: LOT 1: Implementation of a traf Deadline29 Nov 2026 14605632 FURNIZARE MOBILIER MEDICAL Deadline05 Oct 2026 14605634 Cabluri si conductoare de JT Deadline29 Nov 2026 14605659 Execuție lucrări pentru „Extinderea, modernizarea și dotarea Ambulatoriului Spitalului Clinic de Boli Infecțioase, etapa 1 – Extindere CORP A” Deadline16 Sep 2026 14605670 Regenerare urbană zona Lacul Morii din Sectorul 6 al Municipiului București: Obiect 2 - Amenajarea Parcului Insula Lacul Morii Deadline29 Nov 2026 14605796 Servicii de evaluare tehnică, analiză și testare a comportării în timp a construcțiilor cu funcție de securitate nucleară/ safety-related structures ale CNE Cernavodă”- Deadline15 Oct 2026 14605821 2026_PAP_BF-CHAIN_02 Servicii de dezvoltare software aplicație informatică eBon Manager Deadline02 Oct 2026 14605825 Acord - cadru - „Echipamente de protecție pentru efectivele echipelor de căutare–salvare” - (5 loturi) Deadline29 Nov 2026 14605868 Servicii de analize medicale Deadline11 Sep 2026 14605870 Proiectare si executie „BH CL 1 - Reabilitare Uzina 5 Oradea”, Deadline29 Nov 2026 14605883 SERVICII DE INTRETINEREA/AMENAJAREA PARCURILOR, FINALIZATA CU INCHEIEREA UNUI ACORD CADRU PE O PERIOADA DE 3 ANI(2024-2026):LOT 1 GRADINA PUBLICA DEALUL CIUPERCA;LOT 2 PARCUL CETAT Deadline29 Nov 2026 14605907 Armaturi pentru retele de apa 2026 Deadline29 Nov 2026 14605932 Furnizare echipamente cu montaj, instalare, punere în funcțiune, instruire pentru operare, inclusiv servicii de proiectare și de asistență tehnică din partea proiectantului � Deadline29 Nov 2026 14606452 Acquisition of the innovative RINO platform based on research results for large-scale production and ride hailing application for driver and rider (Lot 1) and Accessibility module Deadline07 Sep 2026 14606483 Cofrete de tip post reglare/post reglare-masurare din metal și material compozit, echipate și fără echipament de reglare ; piese de schimb aferente cofretelor din material comp Deadline14 Oct 2026 14606488 Servicii de audit tehnic și financiar în cadrul proiectului „Migrarea aplicațiilor și sistemelor informatice în cloud (MAS IC)” Deadline29 Nov 2026 14606501 Servicii de gestionare şi vânzare a spaţiului publicitar SRR prin reprezentare media – 2 Loturi. Deadline06 Oct 2026 14606517 Servicii de supervizare a lucrărilor pentru obiectivul de investitie "Apararea complexa a localitatilor situate in Delta Dunarii pentru minimizarea riscului inundatiilor asupra vi Deadline06 Oct 2026 14606534 Servicii de consultanţă şi asistenţă tehnică pe perioada de evaluare a cererii de finanțare și de implementare a proiectului SISTEM DE MANAGEMENT INTEGRAT AL DEŞEURILOR Î Deadline21 Sep 2026 14606605 ”Servicii informatice aferente mentenanței Sistemului Informatic Integrat PHOENIX” - acord cadru, pentru o perioadă de 24 luni Deadline17 Sep 2026 14606931 Achiziționarea unor echipamente didactice performante in cadrul proiectului UPGRADE UPT – UPGRADE - UPT – Modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru îmbu Deadline29 Sep 2026 14606932 ELABORARE DTAC, PT, ASISTENTA TEHNICA DIN PARTEA PROIECTANTULUI PE PERIOADA EXECUTARII LUCRARILOR SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTITII: LOT 1: MODERNIZARE STRADA NIC Deadline29 Nov 2026 14606951 Rețele apă și canalizare în zona centrală a municipiului Constanța Deadline29 Nov 2026 14606977 SERVICII DE COLECTARE, TRANSPORT ȘI ELIMINARE FINALĂ PRIN INCINERARE A DEȘEURILOR MEDICALE Deadline15 Sep 2026 14606978 ACORD-CADRU DE FURNIZARE STAȚII DE ENERGIE -48Vcc PENTRU ECHIPAMENTE DE TELECOMUNICAȚII Deadline29 Nov 2026 14606988 Asistenţa tehnică pentru managementul proiectului, achizitii echipamente UIP si publicitate, Asistenţa tehnică pentru supervizarea lucrărilor Deadline29 Nov 2026 14606995 Achiziţionarea serviciului de proiectare si executie a lucrarilor pentru obiectivul “Realizare poligon redus in cazarma 1114 Deveselu” Deadline17 Sep 2026 14606999 Salubrizare staţii c.f de pe raza de activitate a Sucursalei Regionala de Căi Ferate Braşov şi Servicii de salubrizare în clădirea SEDIULUI Sucursalei Regionala CF Brasov - s Deadline29 Nov 2026 14609739 Furnizare dotări în cadrul proiectului “SISTEM INTELIGENT DE MANAGEMENT URBAN ÎN ORAȘUL PUCIOASA, JUDEȚUL DÂMBOVIȚA – ETAPA I”, cod proiect: C10I1.2-842 Deadline29 Nov 2026 14609770 ACHIZITIE BANCI STRADALE: - Lotul I: Achiziţie banci stradale de agrement cu spatar si cotiere - Lotul II: Ansamblu o banca cu spatar si 2 jardiniere - Lotul III: Ansamblu o banca Deadline07 Sep 2026 14609800 Sistem RAMAN portabil Deadline31 Aug 2026
API Integration — seamlessly integrate global tender data into your systems
AI-Powered Tender Intelligence for smarter bidding decisions
Publish Your Tenders — reach a global network of suppliers
Source Tenders Faster — discover verified tenders from across the globe
Chat with us